Už len pár dní nás delí od slávnostnej udalosti, ktorá navždy zmení centrum Zvolena. V piatok 25. mája sa totiž pri príležitosti Dní mesta Zvolen, na námestí SNP začne aj tradícia udeľovania a osádzania dlaždice s hviezdou a menom osobnosti, ktorá vzorne reprezentuje náš región.

Dlaždicami bude postupne posiaty celý chodník popred Divadlo J. G. Tajovského až k Okresnému úradu.

Ján Kubiš z agentúry BlueMark production, ktorý je otcom tejto myšlienky, má pre tento chodník vymyslený už aj honosný názov „Zvolenská Broadway“.

Známe sú už aj mená historicky prvých osobností, ktorým sa dostane tento vysoký honor. Zhodou okolností pôjde tentoraz o veľmajstrov hereckého umenia Andreja Mojžiša a Juraja Slezáčka.

„Títo páni ale nie sú ani zďaleka jediní významní rodáci nášho regiónu. Máme tu ešte mnoho úspešných a rešpektovaných osobností, ktoré budeme postupne, každý rok oceňovať udelením dlaždice s menom na Zvolenskej Broadway. Takto sa o našich rodákoch dozvedia nielen Zvolenčania, ale aj turisti, ktorí naše krásne mesto navštívia,“ povedal Ján Kubiš.

K samotnému slávnostnému aktu odhaľovania hviezd slávy dôjde o devätnástej hodine, kde jedným z hlavných gratulantov bude aj významný herec a niekdajší minister kultúry Ľubo Roman. Udalosť bude samozrejme sprevádzať aj program so zaujímavými účinkujúcimi.

Ako prvý zahrá Vrchársky orchester pod vedením Juraja Pecníka a Viliama Didiáša so sólistami. Ďalší umelec, inštrumentalista Felix Slováček, dokonca v našom meste oslávi svoje „polguľaté“ narodeniny, sedemdesiatpäť rokov.

Na Zvolenskom námestí sa predstaví aj s hosťujúcim Big Bandom Júliusa Selčana, ďalej v programe zaspieva Marcela Laiferová, Juraj Bača, Ladies Quartet so sólistkami Janou Fiľovou, Teréziou Králikovou, Luciou Václavíkovou a Kristínou Vreckovou. Celým podujatím bude sprevádzať moderátor Radoslav Kuric.

Pozrite si aj ďalší program Dní mesta Zvolen 2018:

https://zvonline.sk/blizia-sa-dni-mesta-zvolen-oslavy-775-vyrocia-s-komajotou-peter-bic-projekt-a-dalsimi/