Od 20. do 26. júna 2011 sa v Martine koná 7.ročník festivalu divadiel na Slovensku s názvom Dotyky a spojenia. Od roku 2005 sa na tomto festivale prezentuje aktuálna tvorba profesionálnych divadiel. Na festivale sa prezentujú aj divadlá národnostných menšín, ponúka predstavenia od činohry cez bábkové divadlo, pantomímu, tanečné divadlo, operu, balet až po alternatívne formy.

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene sa na tohtoročnom festivale v Martine predstaví s inscenáciou Plač 23.júna 2011. Divákom tak predvedie súčasnú drámu českej autorky Lenky Lagronovej. Inscenáciu režírovala mladá poľská režisérka Joanna Zdrada a účinkujú v nej štyri protagonistky: Jana Pilzová, Dana Karolová, Svetlana Sarvašová a Zlatica Gillová. Hra mala na Slovensku premiéru v marci v Štúdiu DJGT.

Festival je nesúťažnou prehliadkou divadelných predstavení, snaží sa poskytovať spätnú väzbu, pretože aj podľa Slovenského komorného divadla je divadelné umenie úplné len vtedy, keď existuje kvalitná scénická tvorba, ale aj kritická reflexia.