Filip Urban, foto: DJGT | 21.2.2011

Divadlo prichádza s novou hrou

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského sa rozhodlo zaradiť do svojho bohatého repertoára novú inscenáciu talianskeho všestranného umelca a uznávaného dramatika Luigiho Lunariho pod názvom Traja muži na nesprávnej adrese. Premiéra sa uskutočnila 18. februára o 18.30 hod v priestoroch divadla. Komédia Traja muži na nesprávnej adrese (1990, Tre sull´altalena) bola už preložená do 23 jazykov a v súčasnosti sa hráva po celom svete.

Režisérskej taktovky a postavy riaditeľa sa ujal Michal Spišák, ktorého meno predčasom zarezonovalo u širšieho publika v súvislosti s účinkovaním jeho syna Samuela v slovenskej filmovej snímke Nedodržaný sľub. Postava kapitána pripadla hercovi Štefanovi Šafárikovi, ktorý už zahviezdil v divadelných predstaveniach ako Čertice, Dámsky krajčír, Hugo Karas, Inotaje, Návšteva starej dámy, no mnohým utkvelo v pamäti najmä jeho nezabudnuteľné stvárnenie Moliérovho Lakomca. V úlohe profesora uvidíme Vladimíra Rohoňa a túto trojicu doplní Anita Krepčárová-Šafáriková ako tajomná upratovačka.

Stretnutie troch cudzích mužov na neznámom mieste je začiatkom tejto pozitívne hodnotenej komédie, pri ktorej sa určite nebudete nudiť. Postupne sa začnú odohrávať záhadné udalosti, ku ktorým každá z postáv pristupuje osobitým štýlom. Diváci budú mať možnosť konfrontovať postoje týchto mužov k životu a smrti a zároveň sa pousmiať nad nezvyčajnými a vtipnými situáciami, ktoré vyvrcholia príchodom upratovačky. Bilancovanie medzi životom a smrťou je vážna téma, no v tomto prípade sa Lunarimu podarilo skĺbiť ju aj s tajomnom, mystikou a hlavne s humorom na úrovni.