TS DJGT (Uršuľa Ferenčuková) | 14.9.2014

Divadlo J.G. Tajovského začína novú sezónu, ocenilo svoje motýle

Novú 66. sezónu Divadla J. G. Tajovského vo Zvolene otvoril slávnostný galavečer Motýľ 2014. V piatok 12. septembra defilovali po červenom koberci divadelné motýle.

spanikova, paulovic, safarikVečerom sprevádzali herci Radoslav Kuric a Dana Karolová. V slávnostnej atmosfére 10. ročníka podujatia sa prítomní diváci dozvedeli mená absolútnych favoritov diváckej ankety Motýľ.

Najpopulárnejšou herečkou uplynulej sezóny je Barbora Špániková, ktorá obhájila minuloročné prvenstvo. Najpopulárnejším hercom sa stal Štefan Šafárik, ktorý má suverénne najväčšiu zbierku motýľov – tento je jeho deviatym. Najpopulárnejšou inscenáciou sa stal Poplach v hoteli Westminster 2 v réžii Ľubomíra Pauloviča, ktorý zvíťazil po tretíkrát. Dobrým Motýľom zákulisia sa stal zvukár Peter Číž. Cenu Čestný Motýľ získal scénograf Štefan Hudák.

Divácki favoriti sa od minulej sezóny nezmenili. V trojiciach nominovaných figurovali nové mená, Cenu Motýľ však opakovane obhájili Barbora Špániková, Štefan Šafárik a Poplach v hoteli Westminster 2, ktorý sa bude hrať aj deň pred Silvestrom.