V Divadle Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene ožijú v decembri dobrodružné príbehy tajomného Pom Poma vo svete fantázie.

Kto je Pom Pom? Občas vyzerá ako brmbolec, občas ako parochňa a občas ako klbko vlny. Dievčatku Babuli stihne cestou do školy predstaviť Artúra Buchtu, Gumovacieho pavúka aj Hodinovú Skočpružinu, ktorá sa záhadne stratí z vežových hodín. Celé mesto preto žije v popletenom čase, až kým sa Pom Pom s Babuľou nepodujmú nájsť riešenie.

Pom Pomove rozprávky sú kultovým dielom maďarského autora Istvána Csukása. Sú známe originálnou fantáziou, láskavým humorom, podporou priateľstva a nezdolným optimizmom, že všetko v živote sa dá napraviť, len treba nájsť spôsob ako. Dramatizácia režiséra Petra Palika spája viaceré rozprávky do jedného pútavého dobrodružného príbehu. Niektoré z postáv spoznajú deti v okúzľujúcej bábkovej podobe a celý vizuál rozprávky je vďaka výtvarníčkam Nadi Salbotovej a Martine Fintorovej veľmi pôsobivý.

Zážitok dopĺňajú piesne hudobníkov Martina Geišberga a Daniela Špinera. Na pohybovej spolupráci sa podieľa Anna Gromanová a dramaturgiu má pod palcom Uršuľa Turčanová. Hravý svet Pom Pomových rozprávok oživí na javisku šestica hercov DJGT, ktorými sú Veronika Slamková, Lucia Letková, Katarína Rozkošová, Juraj Smutný, Ján Marcinek a Richard Sanitra.

Rozprávka je určená pre deti vo veku od štyroch rokov. Horná veková hranica je pre tento fantazijný divadelný zážitok neobmedzená. Premiéra sa uskutoční v nedeľu 1. decembra o 15.00 hod. Po skončení je pripravená autogramiáda hercov a tvorivé dielne inšpirované brmbolcovými variáciami. Rozprávka spríjemní deťom mikulášsky týždeň a divadlo ju uvedie aj medzi sviatkami, konkrétne v piatok 27. decembra v slávnostnom sviatočnom čase.