V poradí už 63. divadelná sezóna Divadla J. G. Tajovského vo Zvolene vrcholí. Aj v tejto sezóne zaujali návštevníkov nové tituly divadla a podujatia pre verejnosť.

Deň otvorených dverí divadla zaznamenal počas svojho deviateho ročníka rekordnú návštevnosť. Prišlo asi 450 divákov a program zaujal malých aj veľkých záujemcov. V kronike sa ocitli aj tieto ohlasy: „Bolo to cool!“ „Zaujalo ma to veľmi.“ „Ďakujeme za krásny deň za oponou.“ „Radi prídeme znovu.“ či „Ste unikátni, tak ako každá návšteva tohto divadla.“

Foto: Hra lásky a náhody

V apríli sa uskutočnil veľmi príjemný Večer s osobnosťou venovaný hercovi, hudobníkovi, spoluzakladateľom festivalu Zámocké hry zvolenské, bývalému riaditeľovi i umeleckému šéfovi Emilovi Kosírovi pri príležitosti jeho životného jubilea. Spolu s hosťami Magdou Matrtajovou, Zlaticou Gillovou, Andrejom Mojžišom či Andrejom Turčanom si zaspomínal na etapy svojho s divadlom spojeného života. Záverečným bonbónikom bolo vystúpenie niekdajšej legendárnej divadelnej kapely, ktorá zahrala obľúbené piesne v zložení Emil Kosír – Štefan Šafárik – Milan Babic.

V apríli sa uskutočnila premiéra inscenácie Hra lásky a náhody. Predstavili sa v nej dvaja hostia: známy slovenský herec Oldo Hlaváček a mladý talent Tomáš Mischura. Hneď po premiére sa začala skúšať zámocká inscenácia Lekárske tajomstvo v réžii Martina Kákoša. Táto komédia otvorí dňa 8. júna festival Zámocké hry zvolenské.

Festival Zámocké hry zvolenské je každoročným vyvrcholením sezóny a mení Zvolen na priesečník kultúrneho diania. Mottom aktuálneho ročníka je „Hviezdy na nebi, hviezdy na scéne, hviezdy v nás.“ Podčiarkuje tri atribúty festivalu: predstavenia sa odohrávajú pod hviezdnou oblohou, na scéne vystupujú herecké hviezdy rôznych divadiel a posolstvom je dotknúť sa hviezd v duši divákov. Výber predstavení je skutočne pestrý a predpredaj lístkov je už v plnom prúde.

Foto: Kocúr v čižmách

Pre najmenších divákov má DJGT ešte jednu pozvánku. V nedeľu 27. mája o 15.00 hodine bude poslednýkrát odohraná rozprávka Kocúr v čižmách. Po jej skončení sú pripravené tvorivé dielne pre deti na tému kocúry, mačky a ďalší hrdinovia rozprávky. DJGT ich organizuje vďaka priaznivému ohlasu detí na tvorivé dielne po premiére hry Betlehem. Deti vtedy vyrábali ozdoby na vianočný divadelný stromček. Teraz si svoje výtvory budú môcť vziať domov alebo ich nechať v divadle na pamiatku rozlúčky s Kocúrom v čižmách.

Počas celej sezóny môžu diváci hlasovať v ankete MOTÝĽ za svoju najpopulárnejšiu herečku-herca-inscenáciu. Výsledky budú vyhlásené počas slávnostného galavečera MOTÝĽ 2012, ktorý v septembri slávnostne otvorí novú divadelnú sezónu DJGT.