Občianske združenie Klub priateľov DJGT v spolupráci s Divadlom Jozefa Gregora Tajovského a so Strediskom kultúrno-osvetových činností posádky Zvolen organizuje po prvý krát Divadelnú kvapku krvi, ktorá sa uskutoční vo foyeri zvolenského divadla.

Divadelná kvapka krvi je podujatie, vďaka ktorému môžu všetci priaznivci divadla, ako aj široká verejnosť podporiť krásnu vec pre dobro ostatných. Darovanie krvi bude prebiehať v pondelok 26. marca od 7.30 hod.

Týmto podujatím by Divadlo Jozefa Gregora Tajovského chcelo podporiť tak šľachetný a ničím nenahraditeľný čin každého jedného z nás, ktorý môže a je ochotný darovať svoju krv na pomoc iným. Krv je pre každého z nás najvzácnejšou tekutinou a každý darca sa tak stáva pre niekoho anjelom strážnym.

V priebehu podujatia sa darcovia krvi budú môcť stretnúť a porozprávať aj s umelcami a zamestnancami zvolenského divadla.

Odmenou pre darcov krvi bude okrem dobrého pocitu aj možnosť získať dve vstupenky za cenu jednej v mesiaci apríl na jedno z predstavení Divadla Jozefa Gregora Tajovského.