Je už skoro tradíciou, že keď ste tehotná, celá rodina vám daruje všelijaké veci, od hračiek až po bundičky a utešené šatočky. Keď ste mamička, určite takú situáciu už dobre poznáte. Zrazu vám známi (a občas aj neznámi) nosia body, plienky, pulóvre, pančušky, sukničky, šaty, hračky – veci potrebné aj nepotrebné. Už máte plnú skriňu oblečenia, kočiar na chodbe a potok môže prísť na svet.

Druhou stranou tradície, je fakt, že často dostanete nekvalitné oblečenie, ktoré by ste vášmu dieťaťu určite nemali obliekať, keď chcete mať zdravé dieťatko. Dnes sa spolu porozprávame o tom, čo by ste si mali zvlásť všímať pri výbere detského oblečenia. No ešte pred tým…

Vyhadzujeme kopec oblečenia – prečo?

japitex_nivo-slider-bŠtatistiky za minulý rok hovoria o tom, že priemerný Európan vyhodí za rok cca 25 kíl oblečenia. My sa pýtame, prečo?

Najskôr musíme spomenúť fakt, že módny priemysel nabral na otáčkach… Čo bolo moderné dnes, zajtra určite nebude. To je jeden z dôvodov, prečo kúpiť nové, moderné oblečenie. Tiež dnes žijeme v konzumnej spoločnosti. Určite dáte za pravdu, keď povieme, že občas nakupujeme aj zbytočnosti. Ak neveríte, pozrite si na spodok vašej skrine s oblečením. Kedy ste to tričko na spodku poličky mali oblečené? A či vôbec!

Ďalšou príčinou vyhadzovania oblečenia, a predovšetkým detského, je pomer kvalita – cena. Keďže náklady na výrobu oblečenia (a teda aj ceny) sa znižujú, aj kvalita sa znižuje. Možno ste si aj vy všimli na vašom oblečení pre dieťatko vyblednuté, pokrivené, či prasknuté švíky, malé dierky v látke po 5 praniach… Práve detské oblečenie je veľmi namáhané, lebo vaše dieťa chce veľa skúšať a objavovať. A vy určite nechcete míňať stovky eur mesačne za detské oblečenie, len preto, že sa veľmi rýchlo zničí a nedá sa viac nosiť.

japitex_nivo-slider-c

Toto si špeciálne všímajte pri výbere detského oblečenia:

Pripravili sme si pre vás 3 dôležité body, ktoré dodržiavať a nakúpite podľa nich oblečenie pre bábätko, zabezpečíte mu zdravé oblečenie, a dokonca aj ušetríte.

Pozrime sa teraz na to, ktoré 3 základné body by ste určite mali dodržiavať, keď chcete mať spokojné a zdravé bábo :

  1. Kvalita vs. Značka

Keď povieme kvalita materiálu, veľa žien to považuje za klišé. Je prirodzené, že chceme pre naše deti kvalitné veci. To je samozrejmosť. Ste si však istá, že kvalitný materiál pre vaše dieťatko, či sa radšej necháte „namotať“ na super značku, aby bol váš miláčik ako z časopisu?

Mnoho sa o tom médiách nehovorí, ale veľa svetových značiek, ktoré vyrábajú aj detské oblečenie, používa nekvalitné špinavé materiály a chemikálie v látkach, práve preto, aby mohutne tlačili náklady dole. Už tretí rok projekt Greenpeace Detox Catwalk vyhodnocuje, ako sa nadnárodné korporáty správajú k životnému prostrediu, ako zodpovedne voči ľuďom vyrábajú oblečenie, a mnohé ďalšie aspekty.

Najhoršie sa medziročne umiestnila značka Nike. Vyzerá to tak, že sa ani nechcú zlepšovať. Dokonca sa hovorí o tom, že používajú vo svojich materiáloch aj chemikálie s karcinogénnymi látkami. Viete si predstaviť, že takto budete vedome ohrozovať vaše dieťa?

Naopak, zodpovední predajcovia si dávajú na kvalitnom materiáli poriadne záležať. Aj ho verejne prezentujú a píšu, z čoho je oblečenie vyrobené – aby ste vedeli, čo kupujete. Napríklad v obchode Japitex s detským oblečením máte pri každom produkte napísané, z akého materiálu je vyrobené. A oblečenie vyrábajú v zásade v Európskej únii, žiadna Čína. Presvedčte sa sami tu.

  1. Nositeľnosť vs. Modernosť

japitex_nivo-sliderKvalitný materiál nie je všetko. Poďme sa pozrieť ďalej, čo je dôležité.

Vaše dieťatko je určite váš poklad, vaša radosť. No v žiadnom prípade nemusí vyzerať ako model z bulvárneho časopisu.

Na prvom mieste je nositeľnosť oblečenia. Čo tým myslíme? Či už sa vaše dieťa plazí, chodí štvornožky, behá, tancuje, hrá sa – vždy potrebuje pohodlné oblečenie, v ktorom sa bude cítiť dobre a nepotrhá ho len tak. To  zabezpečuje jednak kvalitný materiál, ale aj vaše rozhodnutie. Dajte si pozor na to, aby vaše dieťa malo vždy praktické oblečenie, v ktorom sa bude celý deň cítiť dobre. Do tejto kategórie patrí aj výber  oblečenia podľa ročného obdobia. Pekný prehľad majú v tomto obchode.

  1. Všímajte si dobre aj veľkosť

Už môžeme predpokladať, že vyberáte pre svoje dieťatko oblečenie z tých najlepších a najkvalitnejších materiálov, aby samu dobre nosilo. Tu prichádza príjemný háčik. Aj po 60-tich praniach ten pulóvrik vyzerá super, aj po 70-tich praniach sú tie šaty najobľúbenejšie vašej dcéry..

Ako správne vybrať veľkosť, keď oblečenie vášho potomka vydrží veľmi dlho a vy už nemusíte každý mesiac kupovať ďalšie?

Určite by sme mali zvážiť, čo chcete kupovať a vybrať o trošku väčšiu veľkosť, ako je napísané. V klasickej veľkosti (podľa cm) vyberte oblečenie o ca 3- 5 cm väčšie.

Taktiež by ste sa mali zamyslieť nad tým, čo bude vaše dieťa v oblečení robiť. Bude sedieť v škole? Bude behať po dvore? Bude v ňom ešte nosiť plienku?

Úsmev vášho dieťatka je na nezaplatenie

japitex_nivo-slider-eaV poriadne kvalitnom a dobre zvolenom oblečení pre vášho potomka budete spokojná nielen vy, ale aj váš maličký. A nie je nič krajšie, ako spokojný úsmev vášho dieťatka, keď sa hrá, alebo len tak – spinká.

My vieme, aké náročné je dopriať si aspoň 1 hodinu nič nerobenia pri bábätku. Preto sme pre vás špeciálne vybrali iba kvalitné, v Európskej únii vyrábané, flexibilné oblečenie pre vašu ratolesť – na jednom mieste. Internetový obchod Japitex, s takmer 20 ročnými skúsenosťami, pre vás vyberá to najlepšie oblečenie, aby o vaše dieťa bolo postarané. Stačí si len vybrať.

Oblečenie značky Japitex dokonca môžete kúpiť aj  v predajni Motýľ vo Zvolene na Hviezdoslavovej 32 , kam môžete aj s vaším dieťatkom prísť, oblečenie si reálne pozrieť, ohmatať, skúsiť materiál a odídete spokojná.