Počas základnej školy prídu deti do veku, kedy začnú rozlišovať medzi zábavou a vzdelávaním sa (i keď v ideálnom prípade by sa tieto dve činnosti vôbec nemuseli vylučovať). Dovtedy to totižto vyzeralo, že sa deti len hrali.

Kocka, s ktorou si vaše deti užijú kopec zábavy a precvičia si rôzne zručnosti

Avšak malé deti sa učia práve hrou. A súčasný výber rôznych aj edukatívnych hračiek dáva mnoho možností, ako prispieť k správnemu rozvoju detí. Len im netreba hneď od mala strkať do rúk mobily a tablety.

Jednou z prvých edukatívnych hračiek, s ktorou sa vaše dieťa môže stretnúť, je takzvaná edukatívna kocka, prípadne nazývaná aj kocka s aktivitami. Tie sú v súčasnosti veľmi populárne. Vhodné sú zvyčajne už pre polročné deti, takže zakúpiť ju svojej ratolesti môžete veľmi skoro.

Výhodou takýchto kociek je aj to, že kombinujú viacero rôznych aktivít do jednej hračky a svojim spôsobom aj šetria miesto, keďže nevyžadujú veľa priestoru na hranie. Vaše dieťa sa nielen zabaví, ale zároveň si aj precvičí jemnú motoriku a koncentráciu.

Zábava pre celú rodinu

Spomínali sme, že nie je vhodné dávať automaticky deťom do rúk rôznu elektroniku, aby bol na chvíľu „pokoj“. Ani vy si však nemusíte stále len prezerať sociálne siete. Venujte sa svojim deťom a zabávajte sa spoločne. Ideálnou zábavkou pre celú rodinu, ktorá už má trochu väčšie deti, sú zábavné spoločenské hry. Pri nich sa v závislosti od odporúčaného veku zabaví celá rodina.

Populárnymi sú tradične doskové hry s ekonomickým zameraním, v ktorých sa hráči pohybujú po hracej ploche na základe hodu kockou a zarábajú herné peniaze jednoduchými ekonomickými aktivitami, akými sú nákup, predaj, prenájom, či výmena. Samozrejme, výber spoločenských hier pre celú rodinu je široký aj ak máte deti ešte v predškolskom veku. Stačí si len vybrať.