Tohtoročný deň svätého Huberta v Pliešovciach vypukne už počas najbližšej soboty, 14. septembra. Otvorenie poľovníckych slávností odštartuje o 13-tej hodine.

Slávnostné otvorenie podujatia sa začne vyhlásením súťaže o najlepší poľovnícky guľáš, pričom najlepší guľáš spoznáme poobede, krátko pred treťou hodinou. Ešte pred tým než sa poľovníci pustia do súťaže vo varení, vzdajú svoj svätohubertovský hold ulovenej zveri prostredníctvom ekumenickej pobožnosti.

O vytvorenie dobrej atmosféry a nálady sa v rámci kultúrneho programu postará cimbalovka bratov Kuštárovcov na čele so speváčkou Svetlanou Kollárikovou – Zaujcovou či tanečníci univerzitného folklórneho súboru Mladosť.

Tanečníci tohto folklórneho súboru reprezentujú neďalekú Univerzitu Mateja Bela a presne pred dvoma rokmi oslávili už 55. výročie svojho pôsobenia. Ani tento rok v programe nebudú chýbať ukážky zo sokoliarstva v podaní zoskupenia Kanát a historický šerm predvedie skupina Vir Fortis zo Zvolena.

Organizátori si pre návštevníkov pripravili i bohaté množstvo sprievodných podujatí, medzi ktorými sú napríklad poľovnícke trhy, vyhliadková jazda na konskom povoze, laserová strelnica s poľovníckou tematikou alebo výstava poľovníckych trofejí. Pripravené budú tiež aktivity pre deti, historický tábor, ako aj tradičná prezentácia Múzea vo svätom Antone. Záver podujatia organizátori naplánovali o 17.30 hod.