Jedenásty ročník podujatia Deň sídliska Západ odštartuje v piatok, 7. júna. Program a množstvo sprievodných akcií si návštevníci budú môcť užiť až do nedele, 9. júna.

Piatkové oslavy začnú o 19-tej hodine. Zvolenčanom sa predstaví mestská rocková kapela Police band, ktorá svoj koncert odohrá aj v sobotu vo večerných hodinách. Zúčastnení si navyše v piatok budú môcť pochutnať i na grilovaných špecialitách, o ktoré sa postará reštaurácia West Beer.

Sobotňajší dopoludňajší program na Námestí mládeže otvorí o 9.30 hod, spevácka skupina Hron. Po jej vystúpení bude nasledovať oficiálne otvorenie podujatia a hneď na to hlavné pódium ovládne detský folklórny súbor Vretienko.

Sprievodné aktivity v športovom areáli v ZŠ Námestie mládeže začínajú o 9-tej hodine stolnotenisovým turnajom a bežci si budú môcť svoje sily zmerať na akcii beh sídliska Západ. V átriu základnej školy nebude chýbať ani dopravné ihrisko a ukážky zo svojej práce predvedie i hasičský a záchranný zbor. Pre deti si organizátori pripravili aj skákací hrad alebo rôzne tvorivé dielne a počas celého dňa bude tiež prebiehať tombola.

Podujatia sa zúčastnia aj hráči HKM Zvolen, ktorí otvoria poobedňajšiu časť programu o 16-tej hodine. Na pódiu sa postupne vystrieda viacero účinkujúcich, akými sú napríklad Romano Jilo, Zvolenskí vrchári či Jana Filová and human hills. Na záver sa po 21.00 hod, o zábavu postará country skupina Pacipacifik, ktorá vznikla v roku 1999 vo Zvolene. Celú akciu ukončí nedeľný benefičný guláš, ktorý začne okolo 16.00 hod. Guláš bude navyše doplnený aj o sprievodný program a prekvapenie.