Deň otvorených dverí Divadla Jozefa Gregora Tajovského patrí už dlhé roky k obľúbeným podujatiam. Ostatné dva roky však mohlo podujatie prebehnúť iba v online priestore, pretože dvere divadla boli kvôli pandémii častejšie zatvorené ako otvorené.

Návrat k obľúbenému podujatiu sa uskutoční v nedeľu 1. mája od 10.00 do 12.00 h. Prebiehať však bude tentoraz iba v priestoroch pred hlavným vchodom divadla (v prípade dažďa aj v dolnom foyer divadla), nakoľko tento rok DJGT ešte neobnovuje prehliadky vnútorných priestorov.

A na čo sa môžu návštevníci tešiť? V prvom rade na neformálne stretnutie s hercami a herečkami umeleckého súboru divadla, na piesne z inscenácií aj rozprávok DJGT, na autogramiádu hercov a herečiek v kostýmoch, na možnosť spoločného fotografovania aj na aktivity a tvorivé dielne pre deti.

V tento deň tiež začne predpredaj vstupeniek na 48. ročník festivalu ZÁMOCKÉ HRY ZVOLENSKÉ a počas podujatia sa návštevníci medzi prvými dozvedia novinky o programe. Vstup na Deň otvorených dverí DJGT ostáva bezplatný a pozvaní sú všetci, ktorí chcú naplniť nedeľné odpoludnie hravou divadelnou atmosférou.