Areál bývalej liečebne na Borovej hore po roku znovu ožije ďalším ročníkom Dňa Borovej hory. Jubilejný piaty ročník tejto akcie sa uskutoční už počas najbližšej soboty, 1. júna.

O zábavu sa na podujatí postará viacero speváckych vystúpení. Prvý koncert odštartuje už v piatok, 31. mája so začiatkom o 20.30 hod.

Zvolenčanom sa počas dvojhodinového koncertu predstaví hudobná kapela Pigs on the Wings, ktorá sa od svojho vzniku sústreďuje výlučne na hudobnú tvorbu známej britskej skupiny Pink Floyd.

Sobotný program odštartuje priamo v čase obeda, a to o 12-tej hodine množstvom sprievodných akcií.

Pripravené budú napríklad tvorivé dielne alebo ukážky Dobrovoľníckeho hasičského zboru. Chýbať však nebude ani člnkovanie na jazere, fotobox, interaktívna enviromentálna výchova od Štátnej ochrany prírody a predstaví sa i sokoliarska skupina Biatec z Banskej Bystrice. Súčasťou programu je tiež deň otvorených dverí v Arboréte na Borovej hore a návštevníci si budú môcť počas celého dňa pochutnať aj na rôznych grilovaných špecialitách, ktoré pripraví Bistro Chef.

Pred samotnými speváckymi vystúpeniami sa na pódiu odohrá v čase od 14.00 do 15.00 hod, divadelné predstavenie pre deti a hneď po ňom stage ovládne skupina Bosá noha. Sobotný podvečer spevom spríjemní aj zvolenská speváčka Jana Filová spolu so svojou art-pop-rockovou kapelou. Záver akcie bude po 20-tej hodine patriť vystúpeniu skupiny Police band.