PR článok | Foto: Jaroslav Moravcik / Shutterstock.com | 1.4.2020

Demänovská dolina a Jasná – ideálne miesto na oddych v slovenskej prírode

Dovolenka na Slovensku je pre niekoho jediná možnosť, ako si oddýchnuť od všetkých povinností. Viaceré miesta na Slovensku ponúkajú nielen krásne kultúrne, ale aj prírodné pamiatky, ktorých návštevu by sme si nemali nechať ujsť.

Ak vás to ťahá najmä do hôr, uprednostnite najpopulárnejšie Vysoké Tatry pred Nízkymi Tatrami. Jedným zo známych stredísk v Nízkych Tatrách je aj Demänovská dolina a Jasná. Jasná je známa skôr ako lyžiarske stredisko, ale je vyhľadávaná aj v letnej sezóne, či na jar alebo na jeseň.

Jedno z najkrajších ubytovaní na celom Liptove

Demänovská dolina je jedna z najkrajších dolín na Slovensku, ale aj na celom Liptove. Práve Liptov je vyhľadávaný nielen domácimi návštevníkmi, ale aj tými zahraničnými. Ak by ste chceli ísť na Liptov, vyberajte to najmodernejšie ubytovanie na Liptove. Nachádza sa v stredisku Jasná a ponúka krásne výhľady na nízkotatranskú prírodu a nízkotatranské štíty.

Apartmány v Jasnej

Ak ale túžite po väčšom súkromí, odporúčame apartmány v Jasnej. Sú to rodinné apartmány v Jasnej, ktoré ponúkajú moderné a útulné vybavenie pre väčšie rodiny. Možnosť prepájania apartmánov vyhovuje najmä viacerým rodinám, ktoré sa rozhodli ísť spoločne na dovolenku a klasické hotelové izby im nebudú vyhovovať.

Čo by ste si ale v Nízkych Tatrách, konkrétne v Demänovskej doline a v Jasnej nemali nechať ujsť? Rozhodne si spravte výlet na Chopok. Vyjdite si ku Kamennej chate lanovkou a následne pokračujte peši na vrchol Chopku. Ak ste turisticky zdatní, vyskúšať môžete turistiku až na Ďumbier.

Na začiatku Demänovskej doliny nájdete dve známe Demänovské jaskyne, ktorých návštevu si nenechajte ujsť najmä počas letnej sezóny.

Skvelou prechádzkou môže byť aj prechádzka od začiatku Demänovskej doliny až po koniec Jasnej. Romantiku môžete zažiť pri Vrbickom plese.