Čím sychravejšie je von, tým sa môže zdať štýlové obliekanie problematickejšie. Máte pocit, že počas jesene a v zime sme od hlavy po päty zahalené v dlhom a teplom oblečení a nič extra sa vymyslieť nedá? Omyl! Práve teraz je najvhodnejšia doba na popustenie uzdy fantázii.

Poznáte kúzlo vrstvenia?

Spravte z obliekania do chladného počasia zábavu. Vrstvy poskytujú ideálny priestor na experimentovanie a vyjadrenie vašej osobnosti hravou formou. Okrem toho, vďaka správnemu naskladaniu jednotlivých kúskov viete opticky pomôcť postave a skorigovať časti, na ktoré nie ste pyšné. Držte sa pravidla: oblečte si buď viac jednoduchých kúskov, vtedy si môžete dovoliť aj kombináciu viacerých farieb, alebo variant jeden výrazný prvok a zvyšok radšej striedmy, oblečenie tón v tóne.

Farba vrchného oblečenia – aké sú trendy?

Väčšina z nás má obľúbenú farbu, no tá, ktorú máte najradšej, nemusí byť automaticky najlepšou voľbou pre váš šatník. Všetky sme iné a každej dáme pristanú iné odtiene. Čo vyzerá úžasne na vašej kamarátke, na vás tak oslňujúco pôsobiť nemusí. Výber farieb kabátov a búnd do chladného počasia by preto mal zohľadňovať kombináciu ideálnych odtieňov pre váš typ pokožky, vlasov a očí. V sychravom počasí si môžete skúsiť rozžiariť deň napríklad červenou, horčicovo žltou alebo si oblečte menej nápadné, zemité farby ako škoricová, khaki a ďalšie.

Teplé materiály vás podržia

Do chladného počasia sa oplatí vyzbrojiť sa materiálmi s vlastnosťami, čo sú určené do nečasu.  Syntetické či radšej prírodné vlákna? Jemný kašmír, merino vlna alebo bambus sú antibakteriálne a výborne zahrejú. Polyester či polyamid rýchlo schnú a perfektne nás obopnú, aj cena je nižšia.

Dámske športové outfity vhodné do chladného počasia

Ak ste aktívna, tak nemôžete podceniť oblečenie na vonkajšiu aktivitu. Je potrebné sa udržať pri športe v suchu, aby vám nebola zima, lebo pot má ochladzujúci efekt. Spodnú vrstvu športových kúskov preto vyberajte s dôrazom na správnu veľkosť a to, či sa chystáte pohybovať rýchlo a hrozí pri tom aj väčšie potenie, alebo naopak, idete na ľahkú prechádzku do prírody. Rukavice a čiapka sú tiež nevyhnutné na udržanie tepelného komfortu.

Inšpirujte sa elegantnými kombináciami

Ak radšej nosíte veľmi žensky pôsobiace outfity, do práce i do mesta využijete priliehavé roláky, tričká a tielka. Na tie odporúčame obliecť ďalšie dámske oblečenie voľnejšieho strihu ako vesty, šaty, krátke sukne a pod ne vyskúšajte pančuchy, legíny, ale aj vypasované dámske nohavice. Rozopnuté alebo polozapnuté kardigány a svetre sú skvelé ako stredná, alebo v priaznivejšom počasí aj vrchná vrstva.  Povestnú iskru získate veľkými šálmi a šatkami zvýrazňujúcimi farbu očí. Milé dámy, už máte svoje obľúbené pončo?

Na Answear.sk nájdete všetky zvučné dámske značky a kvalitné produkty v kategórii elegantného oblečenia, ale aj športových modelov. Určite sa nás oplatí navštíviť, garantujeme výbornú dostupnosť tovaru, rýchle doručenie a spokojnosť s nákupom.