Prvé malé jubileum. Moja poradňa funguje už pol roka a som rada, že našich ľudí zo Sliača zaujala. A nielen ich. Poteším sa každému mailu či sms správe, v ktorej mi ľudia poďakujú za pomoc a ešte viac, ak mi napíšu, že sa veci pohli k lepšiemu.

jana lajosova
Poradkyňa Jana Lajošová.

Úžasné sú pre mňa spontánne reakcie ľudí, len tak, na ulici, v obchode či lekárni. Poradňa má veľký prínos aj pre mňa. Zblížila ma s mnohými ľuďmi hlavne v Sliači, priniesla mi nových známych a priateľov. Umožnila mi nazrieť hlbšie do života ľudí v mojom bezprostrednom okolí a spoznať čo ich trápi.

Moji priatelia určite potvrdia, že mám vo všeobecnosti rada ľudí a nesmierne ma baví s nimi komunikovať. O všetkom. Tí čo ma poznajú, vedia, že som priamy človek a stojím si za svojimi názormi. Na druhej strane ich však nikomu nevnucujem a rada si vypočujem aj iné pohľady. Spoločne nás diskusie obohacujú. Budeme v tom pokračovať a už teraz sa teším na nové podnety od vás.

Chcem sa na tomto mieste poďakovať za dôveru všetkým, ktorí ste mi napísali, aby som to skúsila aj so zastupovaním občanov vo verejnej správe nášho mesta. Padli priame návrhy , že by som mala kandidovať za poslankyňu, primátorku mesta, že sa vám páčia moje nezávislé názory, alebo, že som žena… A keďže takéto výzvy sa množia a dokonca dnes je už na svete aj Petičný výbor za moju kandidatúru, rozhodla som sa teda položiť krk na ten verejný klát. Pýtam sa preto ľudí, osobne, cez facebook…, či by ma podporili, keby som sa uchádzala o ich priazeň. Samozrejme ako úplne nezávislá.

Uvidíme ako to dopadne. Ak budem cítiť podporu, tak sa do toho pustím. Chcem však k tomu pristupovať možno trochu inak ako sme zvyknutí. S pokorou a úctou k názorom občanov. Chcem skúsiť vyvolať diskusiu o tom, aby sme spolu, Sliačania, premýšľali, čo by v našom meste bolo treba prioritne, sekundárne, čo by sme chceli a … mohli. Teda nielen kritizovať, ale skúsme spolu premýšľať o reálnych veciach, čo by sme v našom meste potrebovali teraz , o mesiac, o rok, dva.

mojSliac_logoRGBMožno sa nám podarí dať do hromady zaujímavé veci, ktoré by v našom meste spríjemnili život. Som ochotná takéto myšlienky a nápady zozbierať. Možno sa zasmejeme a možno naozaj zaznamenáme nové pohľady a riešenia pre naše mesto. Preto píšte, emailujte, hláste sa na skupinu.

Jana Lajošová, poradkyňa pre občanov, Sliač,
janka.lajosova076@gmail.com,
tel.: 0949 274 322.