ZVonline (KM, foto: autor) | 1.5.2011

Ďalšie víťazstvo na konte Zvolenčaniek

Zvolenské basketbalistky ukázali, že myšlienka založiť kategóriu žien má perspektívu do budúcnosti. Mladé hráčky, ktorým citeľne chýbala opora tímu Alexandra Sládoková, dokázali aj napriek zaváhaniu v prvej štvrtine vyhrať. Zverenkyne trénera Radoslava Dvořšáka si zmerali sily s basketbalistkami tímu BK Klokani Ivanka pri Dunaji.

Začiatok duelu bol v réžii hostí a „klokani“ plnili taktické pokyny trénera Zajačika na výbornú. Naše basketbalistky sa snažili presadiť hlavne strelecky, ale trojkové pokusy neboli úspešné. Prvá štvrtina sa skončila 11:14 v prospech hosťujúcich hráčok.

Počas ďalších dvoch štvrtín predvádzali Zvolenské hráčky basketbal, na aký boli diváci doteraz zvyknutí. Hosťujúce basketbalistky evidentne poľavili, čoho hneď využila Lucia Syč-Kriváňová a zaznamenala niekoľko úspešných bodov únikmi po krídle. „Klokanov“ ťahala najmä hráčka s číslom 9 Kajanová, aj vzhľadom na to, že mala na ramene bandáž. Očakávania splnila aj Lenka Štiasna z tímu BK Zvolen, ktorá podala svoj optimálny výkon. Vynikala najmä úspešnými doskokmi a pohotovými zakončeniami spod koša. Štvrtá štvrtina priniesla niekoľko taktických time-outov a zápas sa začal kúskovať. Zvolenčanky napokon zdolali súperky 73:58. K 22 bodovej Lucii Syč-Kriváňovej sa pridala Luptáková, ktorá nastrieľala 19 bodov a obe sa zaradili medzi najlepšie hráčky zápasu.

Kľudné stretnutie viedli rozhodcovia: Ťavodová, Čech a Havlíček, ktorý predviedol profesionálny výkon. Dnes doobeda si našlo cestu do telocvične na  9. základnej škole 50 divákov a po zápase odchádzali spokojní s predvedeným výkonom.