Zvolenské basketbalistky ukázali, že myšlienka založiť kategóriu žien má perspektívu do budúcnosti. Mladé hráčky, ktorým citeľne chýbala opora tímu Alexandra Sládoková, dokázali aj napriek zaváhaniu v prvej štvrtine vyhrať. Zverenkyne trénera Radoslava Dvořšáka si zmerali sily s basketbalistkami tímu BK Klokani Ivanka pri Dunaji.

Začiatok duelu bol v réžii hostí a „klokani“ plnili taktické pokyny trénera Zajačika na výbornú. Naše basketbalistky sa snažili presadiť hlavne strelecky, ale trojkové pokusy neboli úspešné. Prvá štvrtina sa skončila 11:14 v prospech hosťujúcich hráčok.

Počas ďalších dvoch štvrtín predvádzali Zvolenské hráčky basketbal, na aký boli diváci doteraz zvyknutí. Hosťujúce basketbalistky evidentne poľavili, čoho hneď využila Lucia Syč-Kriváňová a zaznamenala niekoľko úspešných bodov únikmi po krídle. „Klokanov“ ťahala najmä hráčka s číslom 9 Kajanová, aj vzhľadom na to, že mala na ramene bandáž. Očakávania splnila aj Lenka Štiasna z tímu BK Zvolen, ktorá podala svoj optimálny výkon. Vynikala najmä úspešnými doskokmi a pohotovými zakončeniami spod koša. Štvrtá štvrtina priniesla niekoľko taktických time-outov a zápas sa začal kúskovať. Zvolenčanky napokon zdolali súperky 73:58. K 22 bodovej Lucii Syč-Kriváňovej sa pridala Luptáková, ktorá nastrieľala 19 bodov a obe sa zaradili medzi najlepšie hráčky zápasu.

Kľudné stretnutie viedli rozhodcovia: Ťavodová, Čech a Havlíček, ktorý predviedol profesionálny výkon. Dnes doobeda si našlo cestu do telocvične na  9. základnej škole 50 divákov a po zápase odchádzali spokojní s predvedeným výkonom.