Ďalší ročník Country záhrady sa uskutoční v piatok 17. augusta v Mestskom parku Lanice so začiatkom o 15-tej hodine. Tento rok sa predstaví päť kapiel zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Pôjde o zaujímavý výber umelcov žánru country a folk, ale aj fúzií ako pop-tramp. Nebude chýbať sprievodný program a príjemná atmosféra Lanic.

Ako prvá sa predstaví zvolenská kapela Prievan. Po nich nastúpi opäť slovenská úderka, skupina Country Limit Club, ktorá hrá už od roku 1992. Vznikla v Prievidzi a patrí medzi najvýraznejších predstaviteľov modernej country hudby na Slovensku. Koncertný program pozostávajúci z vlastnej tvorby je obohatený skladbami súčasnej americkej country scény, no i známymi country evergreenmi.

Trojlístok slovenských kapiel uzavrie Pacipacifik. Ide o známych Zvolenčanov, ktorí hrajú country či folk. Výraznou inštrumentálnou osobnosťou v kapele je hráč na fúkacie harmoniky Daniel Axmann, ktorý získal niekoľko individuálnych ocenení na festivaloch. Práve on je aj dlhoročným organizátorom podujatia Country záhrada, ktorú zabezpečuje ako zamestnanec Zvolenského kultúrneho centra.

Z iného súdka bude spevák Willie Jones, ktorý so svojou gitarou a dynamickým spevom zabáva Európu už od roku 1983. Mnohí si Willieho pamätajú z 90-tych rokov ako hlavného speváka a basgitaristu „Just Country Band“ či neskôr z kapely Shady Mix. V roku 2012 založil súčasnú kapelu The Willie Jones Band, s ktorou hrá na festivaloch v Nemecku, Španielsku, Rakúsku či v strednej Európe. Jeho show sú zábavné a nabité skúsenosťami z hrania počas dlhých rokov.

Vyvrcholením programu bude kapela Kamelot, ktorá pochádza z Brna. Existuje od roku 1982 a ich hudba je o gitarách, pesničkách a energii. Prvotná tvorba kapely zaradila Kamelot medzi folk a country. Autorom všetkých textov a skladateľom hudby je spevák a líder skupiny Roman Horký, ktorý je v súčasnosti jediný člen pôvodného Kamelotu.

Súčasťou podujatia budú aj neodmysliteľné westernové show Túlavých vlkov, rôzne aktivity pre deti či celé rodiny, ohnisko, potulná čajovňa a mnohé iné. Už druhý rok je výnimočné najmä miesto konania, ktorým je Mestský park Lanice. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie zruší a uskutoční sa len koncert kapely Kamelot o 21.00 hod, v DK Podborová.