Už 12. ročník Country záhrady sa uskutoční v piatok 16. augusta v Mestskom parku Lanice vo Zvolene. Hlavnou hviezdou večera bude Allan Mikušek s kapelou, no predstaví sa aj skupina Pacipacifik a ďalšie skvelé zoskupenia. Chýbať nebude ani sprievodný program a príjemná country atmosféra.

Celý program odštartuje o 15-tej hodine vystúpením nitrianskej kapely Zatúlaní, ktorú následne vystrieda country skupina Vodopád. Po ich predstavení zahrá skupina s názvom Divozel a nasledovať bude vystúpenie speváckeho zoskupenia Pacipacifik, ktorý na akcii oslávi aj svoje 20-te narodeniny.

„Vyvrcholením programu bude vystúpenie známeho slovenského country speváka Allana Mikušeka so svojou kapelou, ktorý je zároveň aj hlavnou hviezdou celého programu,“ hovorí Daniel Axmann z kapely Pacipacifik. Ten má za Zvolenské kultúrne centrum celú akciu pod taktovkou.

Súčasťou podujatia bude aj zaujímavý sprievodný program. „Ku Country záhrade neodmysliteľne patria westernové show Túlavých vlkov či tábor pre deti s príbehom o živote indiánov, ryžovanie zlata, remeselné stánky s westernovými doplnkami, koníky, jazda na westernovom koči a mnoho ďalších aktivít pre deti aj ich rodičov,“ dopĺňa Axmann.

Pre návštevníkov budú pripravené aj ohniská na opekanie špekáčikov, skvelé pivko, voňavá káva i grilované dobroty. „Výnimočnú trampskú atmosféru podujatia určite aj po tretí rok dotvorí prostredie Mestského parku Lanice, ktorý je pre akciu ako stvorený,“ tvrdí Daniel Axmann.

V prípade nepriaznivého počasia sa celé podujatie ruší a uskutoční sa len koncert Allana Mikušeka v dome kultúry Podborová so začiatkom o 21.00 hod.