14599756_1307721545905177_2126952625_o-2Rocková, dnes už legendárna skupina NO-5, hlási veľký comeback. 22. októbra pokrstí v Zvolenskom nočnom bare hotela Poľana svoj album, na ktorý fanúšikovia čakali dlhých dvadsať rokov.

Nachádza sa na ňom osemnásť nových autorských piesní z ktorých niektoré zahrajú aj na krste. Koncert v Poľane však bude zároveň prierezom toho najlepšieho čo počas kariéry vyprodukovali. To znamená, že nebudú chýbať ani osvedčené hity ako Snehulienka, Taxikár milencov, Hodinky s vodotryskom, Zbeh, či Post scriptum, podľa ktorého presne pred dvadsiatimi rokmi pomenovali svoj zatiaľ jediný album. Určite všetci príďte, bude veselo,“ odkazuje všetkým zakladajúci člen kapely Jozef Krajlík. Dnes s nostalgiou pripomína, že hoci od čias vzniku kapely sa niekoľkokrát zmenila zostava kapely, je rád, že zotrvali a hrajú dodnes. „Väčšinou sú to puby, kluby, festivaly, no často tiež hráme v Nemecku. Tam samozrejme zväčša prevzatý repertoár. S novým albumom, keďže sú na ňom slovenské piesne, sa však chceme sústrediť na domácich priaznivcov a tiež naše rádiá,“ plánuje Krajlík.

Skupina NO-5 svoju kariéru odštartovala vo finále súťaže Príležitosť pre talenty. Nasledovalo mnoho úspešných vystúpení, napríklad aj na vtedy populárnych festivaloch v Martine, Bojniciach, či Sokolove. Vyskúšali si tiež spoločné koncerty s legendami ako Locomotiv GT, Olympic, Progres 2, či Turbo. V roku 1982 dostali od českého vydavateľstva Supraphon možnosť nahrať v štúdiách Mozarteum singel s piesňami Zbeh a Post scriptum, ktoré často rotovali v rozhlase. Na debutový album Post Scriptum si však museli počkať až do roku 1995. Nahrávali ho v štúdiu slovenského rozhlasu v Bratislave. Dnes kapela funguje a bojuje o nových fanúšikov v zostave Jano Stríž (gitara, spev), Dušan Ryboš (gitara, spev), Rastislav Krajlik (bicie), Slávka Rybošová (klávesy, spev).