PR článok | 19.4.2019

Čoho by ste sa mali držať pri zariaďovaní kancelárie?

Povinnosťou každého podnikateľského subjektu je vytvorenie dobrých pracovných podmienok pre všetkých zamestnancov. Sústrediť sa musí predovšetkým na výrobné haly a skladové priestory, no ani kancelárske priestory by mu nemali byť ľahostajné.

Ak preto plánujete nanovo zariaďovať kancelárske priestory, čoho by ste sa pri ich zariaďovaní mali držať?

Kúpte svetlý nábytok a steny omaľujte na bielo

Kancelárske priestory by mali byť predovšetkým svetlé. Svetlým nábytkom a svetlým farebným prevedením stien opticky zväčšíte aj menšie kancelárske priestory. Vám ako konateľovi by malo záležať na produktivite zamestnancov. Tú dokážete ovplyvniť nielen kvalitnou kancelárskou technikou, ale aj svetlým vybavením kancelárie.

Odporúčame nábytok s morením buku a steny omaľujte na bielo. Ak chcete farebnejšie priestory, okrem bielej zakomponujte do interiéru maximálne dve farby – ideálne firemnú farbu, resp. farbu, ktorá je zakomponovaná v logu vašej firmy.

Jednofarebné steny môžete skrášliť peknými obrazmi napríklad s motivačnými citátmi.

Zamerajte sa na kvalitné kancelárske stoličky

Pri zariaďovaní kancelárskych priestorov by ste sa mali sústrediť predovšetkým na výber kvalitných kancelárskych stoličiek. Vzhľadom na zvyšujúci sa počet ľudí s bolesťami chrbtice je kvalita kancelárskych stoličiek rozhodujúca. Kancelárske stoličky musia mať pevnú a tvarovateľnú sedaciu časť, kvalitnú opierku hlavy a rúk a musia byť na kolieskach, ktoré umožnia zamestnancom ľahšie sa presúvať v rámci kancelárie.

Výškovo nastaviteľný stôl

K dobrým kancelárskym kreslám je potrebné kúpiť stôl v optimálne výške. Keďže každý zamestnanec je inak vysoký, je potrebné kupovať také stoly, ktoré zamestnancovi umožnia prispôsobiť si výšku pracovnej plochy tak, aby sa mu dobre pracovalo a aby pracovná plocha nebola príliš vysoko alebo zase ani nízko.

Možnosť nastaviť výšku pracovnej plochy vám umožnia jedine výškovo nastaviteľné stoly, preto neváhajte a kúpte ich každému jednému zamestnancovi do kancelárie.

Okrem svetlého nábytku, kvalitných kancelárskych stoličiek, kvalitných kancelárskych stolov a svetlých stien myslite aj na vytvorenie oddychového kútika, ktorého súčasťou budú sedacie vaky (poprípade pohovky a kreslá), menšia kuchynka s rýchlovarnou kanvicou a výkonným kávovarom. Samozrejmosťou by malo byť LED kancelárske osvetlenie, kvalitná tieniaca technika a čisté WC zvlášť pre ženy a zvlášť pre mužov.