PR článok | 15.12.2018

Čo všetko treba brať do úvahy pri zariaďovaní kuchyne?

Trávime v nej veľa času. Ráno si v nej pripravujeme a vychutnávame horúcu kávu, večer si po príchode z práce varíme dobrú večeru a teplý čaj. Kuchyňa je miesto, ktoré potrebuje dostatok úložného priestoru, zónovanie, ale aj dostatočné presvetlenie. Čo všetko treba brať do úvahy pri zariaďovaní tejto miestnosti?

Podlaha

V kuchyni budete pripravovať a vo väčšine prípadov aj konzumovať jedlo, preto by bolo zbytočné a  nerozvážne dávať do tejto miestnosti plávajúcu podlahu. Uprednostnite veľkoplošné gresové dlažby a moderné keramické dlažby. Perfektný dizajn má travertínová dlažba vyrobená z kvalitného prírodného kameňa. Dodá vašej kuchyni luxusný nádych a je aj odolná voči vlhkosti. Farebné prevedenie je potrebné zladiť s farbou kuchynskej linky. Odporúčame vám ale uprednostniť svetlé odtiene, ktoré oceníte, ak plánujete kuchyňu, ale aj ostatné miestnosti zariaďovať v nadčasovom škandinávskom štýle.

Dostatok úložného priestoru

Kuchynské riady vám budú len pribúdať a práve preto je potrebné dať si navrhnúť takú kuchynskú linku, ktorá vám poskytne dostatok úložného priestoru. Kuchynská linka s dostatkom úložného priestoru by mala siahať až po strop. Využitý by mal byť aj roh kuchynskej linky. Neodporúčajú sa otvorené police, ale skôr výsuvné police. Oceniť oceníte aj tzv. otočné karusely.

Vrchné police by mali mať bezpečné kovanie BLUM. Je vhodné najmä na horné vysoké skrinky. Pomáhajú nám lepšie sa dostať do vrchných skriniek a zároveň nám umožnia mať skrinky otvorené aj počas celej doby varenia bez toho, aby hrozilo riziko, že sa do nich udrieme.

Problematické zásuvkové výsuvy

Častým problémom v kuchyni bývajú zasekávajúce sa zásuvkové výsuvy. Aj v tomto prípade bude záležať, akého dodávateľa si vyberiete. Vieme vám zaručiť, že značkové kovanie HETTICH sa vám nebude zasekávať, zvládne vyššie zaťaženie a zaistí vám mäkké a tiché zatváranie zásuvky.

Okrem tohto je potrebné brať do úvahy najmä veľkosť kuchyne a vytváranie zón – zóny odkladacej a pracovnej, zóny varenia, zóny skladovania a zóny umývania.