PR článok | 7.12.2018

Čo vám môže pomôcť zažehnať krízu vo vzťahu?

Žiaden vzťah nie je dokonalý a čím skôr si to uvedomíme, tým lepšie. Ak v poslednom období máte problémy s partnerom a nedokážete sa dohodnúť ani na základných veciach týkajúcich sa detí a domácnosti, je jasné, že váš vzťah prechádza krízou. Čo vám ale môže pomôcť zažehnať krízu vo vzťahu?

Skúste nájsť kompromis a v kľude sa porozprávať

Možno nepredstaviteľné, ale jedine toto vám môže pomôcť zažehnať krízu. Nie všetko je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Väčšina z nás rieši problémy „za horúca“ a až neskôr si uvedomíme, že sme reagovali príliš prehnane.

Ak vám záleží na zažehnaní krízy a chcete situáciu nielen upokojiť, ale aj vyriešiť, skúste nájsť kompromis tým, že sa o probléme v kľude porozprávate. Partnerovi neskáčte do reči, nechajte ho povedať svoj názor. V žiadnom prípade si nenadávajte a neurážajte sa. Takýmto spôsobom by ste problém nevyriešili, ale práve naopak, ešte viac zhoršili. Komunikácia je základným pilierom zdravého vzťahu. Ak ju začnete zanedbávať, váš vzťah tým môže utrpieť.

Keď je problémom najmä sexuálny život

Krízu môžu spôsobiť aj problémy v sexuálnom živote partnerov. Ak vám to v posteli neklape a už dlhšiu dobu vás pri predstave na sex prechádza chuť, je potrebné vyskúšať všetko možné a zistiť, čo na vás zaberá. Pokojne si otvorte sex shop a objednajte si nejakú erotickú hračku, ktorá sa vám páči a ktorá by vám mohla spríjemniť chvíle v spálni. Pomôcť vám môže aj erotické spodné prádlo. Dámy, kúpte si sexy nočné košieľky. Páni, vy zase farebné sexy boxerky.

Plňte si sny a spoznávajte nové miesta

Krízu vo vzťahu vám pomôžu zažehnať aj výlety na miesta, kde ste už dlhšie túžili ísť, no časovo vám to nikdy nevychádzalo. Plňte si sny a spoznávajte nové miesta. Uvidíte, že vám to pomôže zažehnať krízu a vyhnúť sa stereotypu. Návšteva sex shopu a nákup erotických hračiek, medzi ktorými nesmie chýbať výkonný vibrátor a nafukovacia panna, vám môže pomôcť, ale ak si nájdete čas na spoznávanie nových miest, váš vzťah sa ešte viac upevní a kríza bude zažehnaná.

Kríze sa nevyhne ani ten najstabilnejší pár. Dôležité je pomenovať daný problém a nájsť spoločné riešenie, ktoré bude vyhovovať obom partnerom.