Pergoly sa stali modernými súčasťami terás rodinných domov. Niet sa čomu diviť, sú skutočne praktickými doplnkami v prípade, že si chcete pobyt na vašej terase spríjemniť, či dokonca predĺžiť aj pri horšom počasí.

Pre nenáročných sú tu manuálne ovládané pergoly

Ako je to bežné pri všetkom aj pergoly existujú v rôznych prevedeniach, ktoré sa od seba líšia „výbavou“ a samozrejme aj cenou. Máte tak na výber zo základných lacných pergol a aj z luxusných modelov, ktoré sa postarajú o vaše maximálne pohodlie počas posedenia na terase.

Všetko tak záleží od vašich požiadaviek a samozrejme aj stanoveného rozpočtu. Najlepšie totižto urobíte ak pred výberom pergoly dobre zvážite, čo všetko od nej očakávate. Môžete tak ušetriť značnú sumu ak neinvestujete do funkcionality, ktorá by pre vás bola zbytočná a samozrejme naopak, predídete sklamaniu z toho, že vaša nová pergola nespĺňa všetky vaše predstavy.

Základom je rozhodnúť sa, či chcete pergolu ovládať manuálne, alebo elektricky. V prípade, že nemáte možnosť elektrického napájania alebo nebudete pergolu využívať príliš často, manuálne ovládanie bude jednoznačná voľba.

A bolo svetlo. A hudba a mnoho ďalšieho

Samozrejme, ak sa chcete zamerať skôr na maximálny komfort, jednoznačnou voľbou budú bioklimatické hliníkové pergoly, ktoré dokážu splniť všetky vaše predstavy o tom, čo znamená komfort na terase. Pochopiteľne, všetko záleží aj do vašich finančných možností.

Môžete však mať čokoľvek, čo na terase budete potrebovať. A nemyslíme tým len plynule nastaviteľné lamely, ktoré vám umožnia nielen flexibilné regulovanie množstva svetla dopadajúceho na terasu, ale ich miernym pootvorením aj vytvorenie príjemného prúdenia vzduchu.

Ak budete chcieť, môžete mať na svojej terase vymoženosti ako integrované LED osvetlenie a bluetooth reproduktory, či infra ohrievače. A dokonca senzory na vietor, slnko, dážď a sneh a mať tak pergolu značne zautomatizovanú.