Držiak na mobil patrí medzi najčastejšie kupované príslušenstvo k smartfónom. Je obľúbený najmä vďaka ľahkej manipulácii s telefónom či svojej bezpečnosti. Ako však vybrať ten správny držiak na mobil pre vás?

Bezpečnosť a ľahká manipulácia s telefónom sú čoraz žiadanejšími faktormi, ktoré užívatelia od svojich telefónov očakávajú. Obe vlastnosti môžete jednoducho dosiahnuť zakúpením kvalitného držiaka na mobil. Aj pri kúpe tohto príslušenstva by ste sa však mali riadiť niekoľkými pravidlami.

Účel použitia

Tým prvým je účel použitia, na čo budete držiak na mobil potrebovať. Dnes totiž môžete natrafiť na niekoľko typov tohto príslušenstva.

Nižšie vám predstavíme tie najčastejšie:

  • držiak na mobil do auta,
  • držiak na bicykel či motorku,
  • držiak na mobil na ruku,
  • stolové držiaky na mobil,
  • popsockety,
  • selfie tyče.

Ešte predtým, než si daný držiak na mobil kúpite, si dobre rozmyslite, na čo ho budete používať. Už len vďaka zodpovedaniu tejto otázky pri výbere držiaka zrejme netrafíte vedľa. Čoraz obľúbenejší je napríklad aj popsocket, vďaka ktorému sa vám bude s mobilom lepšie manipulovať.

Typ a miesto uchytenia

Ďalším faktorom, ktorý je potrebné sledovať pri výbere držiaka na mobil, je spôsob uchytenia a jeho umiestnenie.

Najčastejšie sa môžete stretnúť s mechanickým či magnetickým úchytom. Nájsť však môžete aj také typy, pre ktoré je charakteristická flexibilita. Také držiaky vydržia prakticky hocikde. Inokedy sa môžete stretnúť s prísavkou či lepiacim pruhom.

Umiestnenie držiaka je rovnako dôležité, usmerní vás totiž pri výbere spôsobu uchytenia.

Materiál

Aj pri držiakoch na mobil rozhoduje o ich kvalite materiál, z ktorého sú vyrobené. Všeobecne sa odporúča staviť na kvalitnejšie držiaky s kovovou konštrukciou. Je predsa rozdiel, ak potrebujete stolný držiak a ten na bicykel. Pri bicykli stavte na taký model, ktorý bude vodoodolný. Počas jazdy tak budete mať telefón v suchu a bezpečí.

Model telefónu

Poslednou vecou, na ktorú sa musíte pozerať pri výbere držiaka na telefón, je samotný model vášho smartfónu. Kým niektoré držiaky sú všeobecne použiteľné na viacero druhov mobilov, iné sú vyrobené špecificky na konkrétny typ smartfónu, a preto sa pred kúpou uistite, že daný držiak bude vhodný aj pre váš telefón. Nezabudnite tak zohľadniť rozmery telefónu a samotnú veľkosť držiaka. Výhodou môže byť aj podpora bezdrôtového nabíjania či možnosť nakláňania/otočenia.

Nechajte si poradiť

V prípade, že si neviete dať rady, nebojte sa obrátiť na špecializované obchody, akým je napríklad Mobilonline.sk, kde vám s výberom ochotne poradia.