Pre úspešnú poľovačku potrebujete prispôsobiť svoju výbavu a tiež oblečenie, ktoré závisí od aktuálneho počasia. Ak svoje oblečenie prispôsobíte podľa počasia, tak sa vyhnete možným nepríjemnostiam, ktoré by mohli ohroziť úspešný lov. Do poľovačky môžete tiež zapojiť svojich priateľov a po čase sa z toho možno stane pravidelné opakovanie.

Pre každého poľovníka je poľovačka výnimočnou príležitosťou, kedy môže zažiť lovecké dobrodružstvo v spoločnosti svojich priateľov alebo pri tom môže spoznať nových ľudí. Dôležitý nie je len výber zbrane, ale aj samotné oblečenie, ktoré vás chráni pred nepriaznivým počasím.

Aké sú vaše plány?

Ujasnite si tiež, čo je cieľom vašej poľovačky. Ak sa chystáte na posiedku, tak potrebujete byť hlavne nenápadní a dobre maskovaní. Nepodceňujte dôležitosť ochranných reflexných prvkov, ktoré sú rovnako dôležité aj pre spoločný lov. Ideálne je, aby ste ich mali na pokrývke hlavy. Výstroj prispôsobte aktuálnemu počasiu. Oblečenie pre poľovníkov má často účel maskovania, keďže nechcú vzbudiť pozornosť počas lovu.

Aké potrebujete oblečenie?

Pre úspešnú poľovačku je dôležitý výber pohodlného oblečenia, ktoré vám nebude robiť problém ani pri pohybe. Ak potrebujete byť maskovaní, tak nezabúdajte na vhodný výber farieb. Najlepšie vás bude maskovať zelená alebo hnedá farba, keďže ide o prírodné farby. Ideálne sú odolné nohavice, ktoré majú rýchloschnúcu schopnosť. Dôležité je vrstvenie a vhodné termoprádlo. Počas poľovačky by vám nemalo byť príliš teplo ani príliš veľká zima.

Súčasťou oblečenia sú aj košele, pre ktoré je rovnako dôležitý výber kvalitného materiálu. Správna košeľa by mala byť priedušná s dobrým strihom. Výhodou budú tiež vrecká, do ktorých si môžete odložiť nejaké veci.

Počas zimy je základom výbavy a oblečenia kvalitná poľovnícka bunda, ktorá je často aj väčšou investíciou. Kvalitná poľovnícka bunda by mala byť nepremokavá, pevná a priedušná. Dôležité sú tiež vhodné farby podľa prostredia, v ktorom sa budete počas poľovačky pohybovať. Výber nevhodného materiálu môžu spôsobiť to, že by vám bunda dlho nevydržala. Hrozí to predovšetkým pri materiáloch, ktoré nie sú dostatočne pevné, alebo neposkytujú dostatočnú ochranu pred poveternostnými podmienkami.

Výber obuvi

Pri výbere vhodnej poľovníckej obuvi sa tiež riaďte podľa počasia. Suchý a ľahší terén zvládnete s outdoorovými poľovníckymi topánkami. Ak sa však pohybujete po náročnom teréne, ktorý je plný blata, tak budete potrebovať kvalitnú poľovnícku obuv, vhodné sú aj gumáky. Obuv by mala mať protišmykovú podrážku, ktorá zabráni skĺzaniu. Vhodné môžu byť aj mnohé modely koženných topánok, ktoré majú kvalitné prešívanie.

V prípade, že nosíte pláštenku, tak zabudnite na výrazné farby, ktoré by mohli odplašiť zver a znemožniť celý proces lovu. Pláštenku využijete najmä počas jari a jesene, pričom ide o spoľahlivú a kvalitnú ochranu pred dažďom a vetrom. Jej nosenie je výhodnejšie než klasický dáždnik, ktorý by vám mohol počas celého lovu zavadzať.

Poľovačka sa pre vás môže stať pravidelným dobrodružstvom a záľubou, ktorú si môžete spríjemniť so svojimi priateľmi. Ak sa chystáte investovať do kvalitného a vhodného oblečenia, tak je potrebné, aby ste sa vyznali v materiáloch. Do výbavy sa vám oplatí investovať, pretože sa tak vyhnete nepríjemnostiam, ktoré by mohla spôsobiť menej kvalitné oblečenie alebo topánky. Do terénu by ste nemali vstúpiť s výrazným oblečením v pestrých farbách, ktoré môžu znemožniť celý proces lovu.