Leto je ešte ďaleko, no začína sa obdobie lyžovačiek a zimných dovoleniek. Ak vás tento rok ešte len čaká lyžovačka alebo dovolenka na horskej chate, je dobré, keď si prípravy na túto dovolenku nenecháte na poslednú chvíľu.Ak balenie nepatrí medzi vaše obľúbené činnosti, prečítajte si pár praktických rád, ako si uľahčiť balenie a nezblázniť sa pritom.

Vytvorte si kombinácie oblečenia

Skôr, ako si vytiahnete cestovné kufre, vytvorte si kombinácie oblečenia, ktoré budete na dovolenke v horách nosiť. Vrchné diely (tričká, mikiny) musia ladiť s tými spodnými (legíny, nohavice). V opačnom prípade by sa vám mohlo stať, že až na dovolenke zistíte, že ste si zobrali oblečenie, ktoré nemáte s čím skombinovať.Takýmto spôsobom si zoberiete všetko potrebné a váš cestovný kufor nebude praskať vo švíkoch. Väčšinou sa stáva, že si vezmeme zbytočne veľa oblečenia, ktoré ani nevyužijeme. Takýmto spôsobom sa tomu vyhnete.

Berte si viac športového oblečenia

Nezabúdajte na to, že idete do hôr a v horách je chladnejšie ako v nížinách. Do hôr si berte jednoznačne viac športového oblečenia a nezabúdajte najmä na čiapky a šály, ktoré v týchto lokalitách jednoznačne zúžitkujete. Oceníte aj štucne, ktoré ochránia vaše členky, ak máte nižšiu zimnú obuv.

Dôležité je aj termoprádlo – termo tričká a termo nohavice. Ďalej nezabudnite na podšité legíny, zimné oteplené turistické nohavice, flísové mikiny a bavlnené tričká s dlhými rukávmi (ideálne jednofarebné bez akýchkoľvek vzorov).

Nezabudnite na športovú kabelku

K športovému oblečeniu potrebujete jednoznačne aj malú športovú kabelku, do ktorej dáte všetky potrebné doklady, vrátate malej koženej peňaženky. Ak ste si vybavili poistenie do hôr alebo poistenie na lyžovačku, majte v peňaženke potvrdenie o poistení.

V športovej kabelke majte okrem peňaženky balzam na pery, mobil, papierové vreckovky, krém na tvár a krém na ruky.