Polícia vo Zvolene vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej prišiel o život chodec. Dopravná nehoda sa stala v stredu (30.11.) o 22.45 hodine, na ceste I/16 vo Zvolenskej Slatine.

dsc_0049Podľa predbežných zistení k dopravnej nehode došlo tak, že 50-ročný vodič autobusu Man zo Zvolena, viedol autobusom v smere od Detvy na Zvolen. Na priamom úseku cesty osvetlenej verejným osvetlením, z doposiaľ nezistených príčin prednou pravou časťou autobusu zrazil 46-ročného chodca zo Zvolenskej Slatiny. Chodec bol v tmavom oblečení, bez reflexných prvkov a prechádzal cez cestu mimo priechodu pre chodcov. Chodec pri dopravnej nehode utrpel vážne poranenia, na následky ktorých na mieste dopravnej nehody zomrel. U vodiča autobusu alkohol zistený nebol. U nebohého chodca bude prítomnosť alkoholu zisťovaná pri pitve. Škoda na autobuse je odhadnutá na 2-tisíc eur. Do vyšetrovania dopravnej nehody bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.

Od začiatku roka do dnešného dňa sa v Banskobystrickom kraji stalo 1179 dopravných nehôd, pri ktorých zomrelo 32 osôb a z tohto počtu bolo usmrtených 12 chodcov.

Vzhľadom na častú úmrtnosť chodcov v cestnej premávke upozorňujeme chodcov na potrebu nosenia reflexných prvkov. Pri prechádzaní cez cestu treba prednostne použiť priechod pre chodcov, nevstupovať na vozovku, ak prichádza vozidlo s právom prednostnej jazdy, umožniť električke plynulý prejazd, neprechádzať jednotlivo, ale v skupinách. Nevstupovať na vozovku, ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich vozidiel nie je možné cez vozovku bezpečne prejsť, neprekonávať zábradlie ani iné zábrany, bezdôvodne sa nezdržiavať a nezastavovať po vstupe na vozovku.