ZVonline.sk, Kino Star Zvolen | PR | 21.2.2020

Chlpáči z Ľadovej sezóny sú späť, v kine Star vás zabaví i komédia Prípad mŕtveho nebožtíka

Vo zvolenskom kine Star si aj v tomto týždni môžete vychutnať viaceré filmové premiéry.

Už od štvrtka, 20. februára na filmových plátnach znovu zažiari cool partička z Ľadovej sezóny, ktorá sa tentokrát ocitne až v ďalekej Číne, avšak deti poteší aj ďalšia animovaná komédia Ježko Sonic o superrýchlom modrom ježkovi. Ten bude unikať pred svojim neúnavným prenasledovateľom Doktorom Robotnikom rýchlosťou toho najrýchlejšieho blesku. Na svoje si ale prídu i priaznivci českých komédií, pre ktorých je prichystaná novinka Prípad mŕtveho nebožtíka.

Prehľad filmových noviniek v ponuke zvolenského kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

PRÍPAD MŔTVEHO NEBOŽTÍKA

Film využíva klišé kriminálneho žánru, a tak sa dej, ktorý divák pozná už z miliónov žánrových snímok z policajného prostredia, stal podhubím pre slovný humor a absurdne vygradované situácie. Na scéne sa objavuje major Prubner, jeho nová kolegyňa Skálová a detektívi Rorýs s Dymákom. Úloha, ktorú dostali od náčelníka kriminálky Drátka je jasná – vyriešiť vraždu Starablažkovej. Kriminalisti o obeti postupne vypátrajú, že úspešne vydierala, a preto sa jej niekto zbavil. Veľa stôp však nemajú a majorovi Prubnerovi navyše šliape na päty jeho nadriadený plukovník Drátek, ktorý mu dá na vypátranie vraha len týždeň – teda sedem dní.

JEŽKO SONIC

Superrýchly modrý ježko Sonic patrí medzi najväčšie videoherné legendy. A pretože o legendách sa spravidla natáčajú filmy, vznikla aj komédia, v ktorej bude hlavný hrdina unikať pred svojim neúnavným prenasledovateľom Doktorom Robotnikom rýchlosťou toho najrýchlejšieho blesku. Schopnosť unikať najrýchlejšie na svete – a to na ktoromkoľvek svete, v ktorom sa práve vyskytuje, by ježko Sonic bez mrknutia oka vymenil za naozajstného kamaráta. Zo svojho lesného útočišťa síce chodí navštevovať dobráckeho malomestského šerifa Toma. Ten sa však tak úplne nepočíta, lebo si Sonica pri jeho rýchlosti ešte nestihol všimnúť.

ĽADOVÁ SEZÓNA 3

Celý Sever je hore nohami z príprav na svadbu Normovho starého otca, ktoré má na starosti Norm, no situáciu ešte viac skomplikuje stretnutie s archeológom Jinom, ktorý kráľa Severu poverí úlohou ochrániť vzácny čínsky artefakt. Keďže je Norm dobrák od kosti, prisľúbi, že artefakt doručí Jinovmu vnukovi do Pekingu na slávnosť konajúcu sa len raz za 100 rokov. O drahocenný predmet má však záujem aj zloduch Dexter, bývalý archeológ, ktorý je odhodlaný urobiť všetko preto, aby artefakt získal pre seba a speňažil. Bláznivá cesta okolo sveta sa môže začať. Dokáže Norm dodržať slovo dané novému priateľovi a zároveň sa vrátiť domov včas na svadbu svojho starého otca pri polárnej žiare?

Aktuálny program Kino Star Zvolen si môžete pozrieť na internetovej stránke kina a aktuálne informácie, ale aj ďalšie súťaže nájdete tiež na facebook stránke Kino Star Zvolen.

Fotogaléria