Medzi obľúbenejšie a často aj praktickejšie reklamné predmety patria rôzne druhy reklamného textilu. Čo si pod týmto slovným spojením predstaviť? V skratke povedané, takmer všetko.

V reklamnom textile dominujú tričká

Áno, v podstate všetok textil je vhodný na reklamnú potlač. Samozrejme, nie každý druh textilu má rovnakú využiteľnosť a ak chcete, aby reklamný textil aj „fungoval“ z hľadiska robenia reklamy vašej firme, je potrebné vyberať s rozumom. Aby ste sa však v záplave reklamného textilu nestratili, prezradíme vám, ktoré dva druhy reklamného textilu sú najobľúbenejšie.

Začať nemôžeme ničím iným, ako reklamnou potlačou tričiek. Akákoľvek agentúra, ktorá sa zaoberá potlačou textilu, vám potvrdí, že potlač tričiek je hlavná časť ich výrobného programu. Tričká s logom firmy poslúžia zamestnancom ako pracovný odev (ak nemusia byť lepšie chránení) a rovnako môžu poslúžiť aj ako darček pre obchodných partnerov.

Reklamné tašky môžu byť niekedy lepšou voľbou

Áno, reklamné tričká sú obľúbené, ale tričko s logom vašej firmy nebude nikto z vašich obchodných partnerov len tak nosiť. Maximálne „na doma“. To by na ňom musela byť naozaj zaujímavá potlač, aby to hneď na prvý pohľad nevyzeralo, že ide o reklamné tričko.

A čo takto nechať si urobiť reklamnú potlač tašiek? Kvalitné bavlnené tašky s potlačou svoje využitie rozhodne nájdu u každého z vašich obchodných partnerov. Predsa len, keď si napríklad beriete tašku na nákup, je vám v podstate jedno, čo je na nej (na rozdiel od trička, ktoré si obliekate) a tak môže byť v mnohých prípadoch taška s reklamnou potlačou využívanejšia (a v zmysle reklamy efektívnejšia) ako obľúbené reklamné tričká.