Slávnostné otvorenie Medzinárodného letného divadelného festivalu Zámocké hry Zvolenské sa uskutočnilo v piatok 3. júna za prítomnosti vzácnych hostí.

Riaditeľka Divadla J. G. Tajovského vo Zvolene, Ing. Jana Raffajová, vo svojom príhovore poďakovala všetkým, ktorí podporili 43. ročník festivalu a vyjadrila nádej, že aj počasie poctí festival svojou priazňou. Pre náhly neutíchajúci dážď sa totiž nemohla uskutočniť predpremiéra Charleyho tety – hoci diváci i herci čakali do posledného momentu a služby boli pripravené vyutierať lavice i javisko na zámku do sucha a spustiť predstavenie.

zamocke hry zvolenske

Premiéra i prvá repríza veselohry Charleyho teta sa presunuli do sály DJGT. Inscenácia v réžii Martina Kákoša zožala úspech a potlesky na otvorenej scéne. Atmosféru podčiarkli melodické piesne živej kapely a vynikajúce herecké výkony.

Zvolenské divadlo sa rozhodlo na základe neuskutočnenej predpremiéry a veľkého záujmu o nový titul odohrať na záver festivalu namiesto plánovanej minuloročnej premiéry Arzenik a staré dámy najnovšiu inscenáciu. V nedeľu 19. júna o 21.00 tak majú diváci ešte jednu možnosť uvidieť Charleyho tetu a ak tomu budú hviezdy priať, tak na zámockom nádvorí. Vstupenky si môžete kúpiť v pokladni DJGT aj online na internetovej stránke divadla.

Už zakúpené lístky na Arzenik a staré dámy budú platné na Charleyho tetu. V prípade, že divák nemá záujem o zmenený titul, môže vstupenky vrátiť v pokladni DJGT. Tradícia uzatvárať festival minuloročnou premiérou vznikla z dôvodu, že domáca premiéra je šitá na mieru zámockému nádvoriu. Hre Arzenik a staré dámy prialo minulý rok počasie, bola uvedená na zámku, verme, že túto možnosť dostane aj najnovšia inscenácia.

Festival je odštartovaný a divadlá od Prahy po Prešov sa tešia na stretnutia v hviezdnej atmosfére. Dva festivalové týždne zavŕši Charleyho teta a ešte raz zaznie „Brazília, Brazília“ – jedna z piesní „náhradnej“ brazílskej milionárky v bravúrnom stvárnení Richarda Sanitru a kolegov z oxfordských záhrad. Zámocké hry zvolenské sú hviezdou v srdci Zvolena a ich 43. ročník sa koná práve teraz