Výtvarník, cestovateľ, filmár Jozef Weis zo Zvolena zdolal niektoré európske a svetové končiare, putoval po dunách Sahary a absolvoval výstup na Veľký múr v Číne.

Svoje zážitky opísal v knihách Po cestách dvoch kontinentov, Putovanie krajinami kontrastov, Spomienky v nás či Kroky k métam.

Jeho najnovšia publikácia s názvom Cestami Ázie až za severný pól prináša jeho cestovateľské zážitky spolu s osobnými potrehmi zo života v nich.

Novú publikáciu predstaví Jozef Weis čitateľom už 7. septembra aj v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene. Podujatie sa začne o 16-tej hodine.

Autor sa podelí so zážitkami z ciest po štyroch kontinentoch, premietne filmy z návštevy exotických krajín a pripraví besedu so zaujímavými hosťami. Cestopis Jozefa Weisa zavedie čitateľa do ázijských krajín, do biblického Izraela a Indie, do Číny, do riedko osídlených oblastí Sibíri, do Mongolska až za Polárny kruh.

„Vybral som sa na dlhé cesty spoznávať staré, cudzie i súčasné kultúry, pretože cestovanie otvára nové obzory a hlavu,“ hovorí sám autor.