Banskobystrická polícia vyšetruje krádež, ktorá sa stala ešte koncom minulého mesiaca. Českým turistom, ktorí sa chystali splaviť Hron, ukradli prenajatú loď. V tej mali veľkú časť svojej batožiny i viacero osobných vecí.

ilus. foto: mana2.sk

Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje krádež lode. Doposiaľ nezistený páchateľ 29. júla v čase medzi 14.00 a 15.00 hodinou, ukradol vo vodáckom kempe v obci Iliaš loď značky Vydra. Naši západní susedia tak na návštevu mesta pod Urpínom nebudú mať najlepšie spomienky. V lodi sa nachádzali dva spacie vaky, stan, mobilný telefón, fotoaparát, dva páry topánok a tričká. Pre majiteľov ukradnutých vecí, občanov Českej republiky, ktorí mali loď prenajatú na splavovanie rieky Hron, vznikla škoda 18-tisíc českých korún. Pre majiteľa lode, spoločnosti so sídlom v obci Nemecká, vznikla krádežou škoda odhadnutá na 600 eur. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže.

Lákavý splav Horna, ktorý je v obľube nielen medzi turistami, ale svojich priaznivcov si nájde aj u domácich Banskobystričanov, sa tak môže kvôli chvíľkovej nepozornosti premeniť na nepríjemnú skúsenosť so zlodejmi. Nech trávite svoj voľný čas akokoľvek, nikdy nezabudnite mať svoje veci pod dohľadom. Rovnako sa neodporúča nechávať si hodnotné veci ako fotoaparáty, drahé hodinky, mobilné telefóny a podobne v aute, lodi či príručnej batožine, pokiaľ sa od nej na dlhší čas vzdialite.