Mesto Kremnica ožije v sobotu (23. 7.) baníckymi i remeselnými tradíciami. Kremnický jarmok a cechové hody aj tento rok do mesta prinesú kultúrny program, stánky s remeselnými výrobkami či gastronomické špeciality.

Na svojej webovej stránke o tom informuje samospráva. Na tradičnom jarmoku budú tento rok dominovať najmä stánky remeselníkov, v remeselnej uličke nájdu návštevníci brašnárstvo, ručne modelovanú keramiku, vyrezávané výrobky z dreva, smaltované šperky či domáce šťavy a sirupy. Chýbať nebude ani tradičný Trh márnosti s kremnickými strigami.

O dobovú atmosféru podujatia sa postarajú združenie Pulcherrima Rosa s ukážkami stredovekej módy a tancov či cech starých bojových umení a remesiel Vlčí tesák. Na banícku históriu mesta nadviaže banícka omša, banícky sprievod a vystúpenie baníckeho spevokolu Fokoš. Pripravený je i hudobný kultúrny program.

V rámci podujatia na návštevníkov čaká i gastrozóna, kde nebudú chýbať tradičné párance či jarmočný trdelník. Pre deti sú pripravené stredoveké tvorivé dielne, ukážka lukostreľby či dobovej stredovekej kuchyne.