Po nedeľňajšom poslednom kole hokejovej extraligy majú teraz zverenci Jozefa Škraka naordinovaný oddych a rehabilitáciu. Ako sa očakávalo, do Martina vycestoval tím HKm v zložení prevažne z mladých hráčov, kedy dostal prvýkrát v sezóne príležitosť v bránke  Roman Kurali, ktorý nahradil Lukáša Škrečka.

Z výsledku je zrejmé, že Zvolenčania brali posledné kolo ako povinnú jazdu a teraz sa už plne sústreďujú na sériu zápasov s Banskou Bystricou. Do vedenia išiel hosťujúci tím v úvodných 10 minútach, kedy sa do streleckej listiny zapísal Tomáš Škvaridlo. Martinčania dokázali odpovedať gólom až v druhej tretine, kedy bol prvýkrát prekonaný aj brankár Kurali. Tím spod Pustého hradu bez väčšej motivácie zmeniť priebežné poradie v tabuľke hral pasívne, čo využil v 26. minúte Novotný a upravil skóre na 2:1 pre Martin. V komornej atmosfére sa za Zvolen strelecky ešte presadil v poslednej minúte stretnutia, Baláž však len skorigoval konečný stav a víťazstvo si pripísal MHC Martin.

Víťazstvo Martina športovo uznal aj tréner Jozef Škrak a priznal, že Martinčania boli predsa len aktívnejším tímom.

Zvolenský tím má však už iné starosti, po fyzicky aj psychicky náročnom týždni čaká na hráčov možno ešte viac motivovaná Banská Bystrica, ktorá si neporadila na domácom ľade so Slovanom a ťahá za sebou sériu prehier. Cieľom hráčov HKM bolo dostať sa do Play-off a to že vo štvrťfinále sa stretnú s „baranmi“ naberá na atraktívnosti. Bude to súboj o „nadvládu Hrona“.

MHC Mountfield Martin – HKM Zvolen 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Gól: 9. Škvaridlo (M. Trochta), 24. Nátny (Markovič, Themár), 26. A. Novotný (Macejka, Zeliska), 46. A. Novotný (Markovič) ,60. Baláž (Kovář, L. Jurík)
Vylúčení: 1:7 na 2 min, navyše: Valach (Zvolen) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – T. Orolin, Rovenský, 800 divákov