Sú ľudia, ktorí v prípade, že sa dostanú do sporu, ktorý skončí až na súde, podceňujú nutnosť mať „za sebou“ dobrého advokáta. To platí aj v prípade, že ste presvedčený o svojom práve. Pokiaľ nemáte právnické vzdelanie, môže vás veľmi rýchlo prekvapiť, čo všetko sa dá na súde prehrať, pokiaľ človek nie je v právnych záležitostiach dostatočne „doma“.

Pokiaľ advokát poskytuje právne služby na celom území Slovenska, využite to

Preto pri akomkoľvek spore by nájdenie si vhodného advokáta malo byť vašou prioritou. A nemusíte si vyberať len z advokátov v mieste vášho bydliska. Ak máte referencie napríklad aj na dobrého advokáta vo Zvolene a ste z druhého „konca“ republiky, nevadí, právne služby vám poskytne kdekoľvek na Slovensku.

A čo robí z advokáta, dobrého advokáta? Samozrejme je to efektívne uplatňovanie a bránenie vašich práv ako klienta pri zachovaní maximálnej možnej diskrétnosti. Preto by medzi vami a vašim advokátom mala byť absolútna dôvera, aby sa nestalo, že počas pojednávania vyjdú na povrch skutočnosti, ktoré ste zamlčali a váš advokát nebude dostatočne pripravený.

Náklady na právne služby môžu byť oveľa nižšie ako prípadná ujma na súde

A čo cena za právne služby? Tú býva často ťažké určiť bez prvotnej konzultácie. Advokát totižto musí vedieť, v akej ste situácií a mať predstavu o možných riešeniach tejto situácie. Cena právnych služieb tak nezávisí len od druhu poskytovanej služby, ale aj od jej náročnosti. Preto rátajte s tým, že cenu sa môžete dozvedieť až po tejto prvotnej konzultácií.

Avšak nemusíte sa obávať, že budete takto „obiehať“ advokátov, platiť im za konzultácie a potom aj tak zistíte, že cena za právne služby je privysoká. V prípade, že po prvej konzultácií s advokátom neuzavriete Zmluvu o poskytovaní právnej pomoci, jednoducho povedané, nebudete mať o právne služby záujem z akéhokoľvek dôvodu (môže byť aj iný ako financie), advokát nebude od vás požadovať odmenu.