ZVonline (L.Vričanová), foto: Ricasso | 27.3.2011

Čaká vás najdesivejšia Noc strachu a smiechu

Už 8. a 9. apríla máte možnosť zažiť desiaty ročník desivej a zároveň kúzelnej Noci strachu a smiechu na Zvolenskom zámku, ktorú každoročne organizuje skupina historického šermu Ricasso.

Prežijete 60 tajuplných minút medzi nocou zahalenými zámockými múrmi, počas ktorých uvidíte obrovské výjavy z minulosti, recept na popravu, turkov, streľbu a šerm, historických doktorov a mnoho iných prekvapení, ktoré vás istotne vydesia a pobavia zároveň. Témou tohtoročnej Noci strachu a smiechu je oheň a jeho zrod.

Šermiari z juhovýchodnej bašty majú vo Zvolene bohatú históriu. Vznikli v roku 1999 a odvtedy majú za sebou zaujímavé akcie ako Turnaj v historickom šerme, MDD na Zvolenskom zámku, Noc strachu a smiechu a iné. Zakladateľmi boli bývalí športoví šermiari ako Robo Vasil, Peter Krnáč, Rasťo Horský, Katka Guzmanová, Alena Krnáčová a Martin Sanitrár. Od roku 2003 spolupracujú s Divadlom Jozefa Gregora Tajovského a mohli ste ich vidieť aj na Zámockých hrách.

Strašiť vás bude skupina historického šermu Ricasso, skupina historických scén Tormen a Divadlo na vysokej nohe. Vstupenky si môžete zakúpiť v Espresse na Zámku od 13:00 do 18:00 hodine v stredu, štvrtok, piatok, v sobotu a nedeľu, alebo v Informačnom centre mesta Zvolen.

Fotogaléria