ZVonline.sk, moduly SHMÚ, AccuWeather.com | 23.7.2012

Čaká nás výrazne teplejší týždeň

Počas uplynulého týždňa sme v niektoré dni len ťažko mohli veriť tomu, že sme uprostred leta. Svetre však môžeme opäť odložiť, teploty vo Zvolene budú počas nového týždňa opäť atakovať tridsiatky.

Hranicu tridsiatich stupňov však ortuť v teplomeroch často prekračovať nebude, a tak nebyť búrok, čaká nás príjemný letný týždeň. Užiť by sme si mali najmä pondelok a utorok, kedy by malo byť prevažne jasno. V pondelok pri teplote do 26 a v utorok až do 28 stupňov Celzia. Už v utorok popoludní začne oblačnosti postupne pribúdať, čo sa prejaví následne v stredu vo forme zrážok. Teploty v stredu i štvrtok stúpnu na maximálnych 24 stupňov Celzia. Predpovedné moduly očakávajú búrky aj v piatkových popoludňajších hodinách. V tento deň  poskočí ortuť v teplomeri na maximá okolo 28 stupňov. Slnečné lúče bude vidieť omnoho viac než v predošlé dni, ale je potrebné počítať s možnosťou prehánok.

Potešujúce ale je, že víkend by mal byť prevažne jasný. Na výlety bude stvorená sobota, kedy by nemalo nad stredným Slovenskom zapršať a teplota sa vo Zvolene vyšplhá na maximálne 32 stupňov Celzia.

Slnko v našom regióne vychádza v týchto dňoch pár minút po piatej hodine ráno a zapadá už okolo pol deviatej večer.