ZVonline.sk (FR), foto: ilu. arch. ZVo | 14.8.2014

Búrka narobila v regióne mnoho problémov, Slatina, Neresnica i Hron pohrozili

rm-dtonline-bleskyVčerajšie vrtochy počasia a nočná búrka spôsobili v kraji mnohé problémy. Hasiči museli od včerajška do štvrtkového rána zasahovať celkom 19-krát, z toho tri razy vo Zvolene a blízkom okolí.

„Jednalo sa o pílenie popadaných stromov cez vozovku, spadnutý vysielač na bytovke v Banskej Bystrici a odtrhnutú závoru na železničnom priecestí v Lučenci,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Erik Piater. V rámci kraja zasahovalo 19-kusov hasičskej techniky spolu so 61 príslušníkmi zboru.

Zvýšil sa i prietok Hrona, Slatiny či Neresnice

Oproti včerajšiemu dňu sa síce prietok najväčšieho toku nášho regiónu do rána až zdvojnásobil, no nespôsobil výraznejšie problémy. Ešte výraznejší nárast tokov si mohli všimnúť obyvatelia Zvolena na Slatine či Neresnici, na ktorých sa oproti včerajšiemu dopoludniu výška hladiny až strojnásobila. Nedosiahla však na úrovne povodňovej aktivity.

Zhoršenie situácie počas dnešného dňa sa už nepredpokladá. Stále má byť prevažne zamračené a môže i zapršať, no večer sa má začať obloha vyjasňovať. V nasledujúcich dvoch dňoch už výraznejšie zrážky predpokladané nie sú, postupne sa zvýši i teplota vzduchu.