PR článok | 19.12.2018

Buďte v teple a zároveň štýloví

Zime je tu a my pomaly meníme naše šatníky. Je to obdobie, v ktorom správne obliekanie nemôžeme podceňovať. Správne vrstvenie totiž dokáže odstrániť alebo pridať izoláciu a vám nebude príliš zima ani príliš teplo. Pokiaľ ste v tejto oblasti úplným začiatočníkom, tento článok je venovaný práve vám. Naučíme vás ako správne vrstviť oblečenie.

3 základné vrstvy oblečenia

Nezáleží na tom, či v zime chodíte na prechádzky alebo ste milovníkom lyžovania. Vrstvenie oblečenia zabezpečí prispôsobenie sa zmenám podmienok omnoho rýchlejšie.

Existujú tri základné vrstvy:

  1. Základná vrstva. Ide o prvú vrstvu priamo na vašom tele. Bežne sa využíva dlhá spodná bielizeň vyrobená najčastejšie z polyesteru, polypropylénu, vlny, hodvábu a iných materiálov, ktoré pohlcujú vlhosť a ostávajú suché. V nákupných centrách nájdete špecializované kamenné obchody, ktoré ponúkajú širokú škálu spodného oblečenia. Môžete nakupovať aj z pohodlia vášho bytu či domu. Eshop Outdoorlive.sk ponúka širokú škálu dámskeho aj pánskeho spodného oblečenia.
  2. Stredná vrstva. Súčasťou je najčastejšie mikina s dlhým rukávom, sveter alebo tenšia bunda. Odporúčame tričká a svetre s gombíkmi. Vyzliekanie a obliekanie bude omnoho jednoduchšie.
  3. Vrchná vrstva. Táto vrstva je základným zdrojom tepla, preto pri výbere dbajte na kvalitu. Ide o bundy, kabáty či vesty. Obľúbené dámske bundy Mammut sú kvalitne vyrobené a zároveň sa v nich budete cítiť aj pohodlne. Súčasťou vrstvy sú aj nohavice, ktoré nájdete v rôznych cenových reláciách, materiálov a štýlov.

Hoci sú zimné dni väčšinou pochmúrne, najmä dámy ocenia ak praktické a teplé oblečenie bude zároveň aj štýlové. Eshop Outdoorlive.sk je tým správnym miestom na nákupy. Či už to budú zimné bundy alebo kvalitné mikiny. Stačí si len vybrať.