karel gott brezno 2014 2

Brezno a celé Horehronie si už pomaly zvyká, že vďaka Aréne Brezno a agentúre Aybee production už nemusí navštevovať iné miesta za kultúrno – spoločenským životom spojeným so zvučnými menami veľkých hviezd vo vzdialených mestách.

Udalosťou desaťročia pre Brezno a jeho okolie bude bezpochyby koncert Karla Gotta na konci októbra.„Všetci sa už teraz môžu tešiť na nezabudnuteľnú dve a pol hodinovú show plnú skvelých efektov a najznámejších hitov. O tom, že koncert bude veľkolepý hovorí samé za seba aj to, že do Brezna dorazí 5 kamiónov plných techniky a niekoľko sprievodných vozidiel. O samotnú prípravu sa bude starať 100-členný štáb ľudí, aby všetko prebehlo tak ako má,“  hovorí Andrej Barančok z agentúry Aybee production.

Agentúra stála v posledných rokoch za viacerými veľkými projektami, za všetky možno spomenúť koncert Heleny Vondráčkovej či minuloročné Biele Vianoce Lucie Bílej. Tie mali rekordnú návštevnosť, čoho výsledkom bol pridaný mimoriadny koncert. „V tomto prípade sa mi podarilo aj vďaka priateľom v Prahe vylobovať termín v rámci jeho turné aj pre Brezno, takže samotné mesto a aj Aréna získava na prestíži pretože nebýva zvykom, že najväčšie hviezdy koncertujú v malých okresných mestách,“ dodáva  Barančok.

Vstupenky sa začnú predávať už 16. júna 2014 v sieti Ticketportal v cene od 19 eur.

karel gott brezno 2014

Brezno sa stalo pravidelnou zástavkou hviezd

Brezno hostilo v uplynulých rokoch viacero veľkolepých koncertov známych hviezd. Od otvorenia Arény Brezno, nového zimného štadióne v metropole Horehronia, má totiž toto mesto jedinečné priestory pre zhruba tri až štyri tisícky divákov.

„Vďaka naším projektom sa mesto pohlo obrovským krokom vpred, získalo na zvučnosti a začali ho objavovať aj iné produkčné spoločnosti, ktoré do mestskej kasy prostredníctvom príspevkových organizácií prispievajú nemalé finančné prostriedky,“ hovorí Andrej Barančok z Aybee production. „Málokto si uvedomuje, že takéto projekty dávajú veľkému množstvu ľudí prácu, a navyše pridaná hodnota v podobe ušetrených nákladov za cestovné, či reprezentáciu mesta smerom dnu aj navonok tvoria nemalé položky,“ dodáva.

Aréna Brezno má síce oproti halám v Bratislave a Košiciach len polovičnú kapacitu, no na strednom Slovensku aktuálne poskytuje najlepšie podmienky. Podobný počet divákov a veľké akcie dosiaľ realizovali produkčné agentúry napríklad na zimnom štadióne vo Zvolene, no pre zlý technický stav budovy sa tam koncerty v posledných rokoch organizujú zriedkavejšie.