Preplnený zimný štadión rytierov, perfektná atmosféra a očakávania, že dnes Zvolenčania spravia vo vyrovnanej sérii posledný víťazný krok. Taká bola situácia pred šiestym duelom „bryndziarov“ s odvekým rivalom. Milan Staš takticky zamiešal zostavami v bystrickom tíme a top kanonier Roman Tománek bol zaradený do štvrtej päťky. V domácom tíme sa predstavil Leskovjanský ale aj Levinskij. Na strane Zvolena sa do bránky postavil Lukáš Škrečko a jeho náprotivok bol tradične v tomto derby Miroslav Šimonovič.

Na začiatku prvej tretiny mali optickú prevahu Bystričania, aj keď počet striel bol vyrovnaný. Hralo sa bez výraznejších gólových šancí a obranné rady oboch tímov si plnili svoje úlohy výborne. Zvolenčania nechceli otvoriť hru, boli to „barani“, ktorí boli na ťahu. Hosťujúci hráči mali v posledných minútach výhodu presilovej hry, ale netrvala dlho. Na trestnú lavicu si odišiel sadnúť Richard Šechný a hralo sa štyria na štyroch. Po tom čo sa hralo pomerne plynule a disciplinovane sa strhla pred Šimonovičom hromadná bitka a rozhodcovia mali plné ruky práce s rozdeľovaním trestov.

Počas druhej tretiny dal o sebe vedieť Lukáš Jurík, ktorý nastrelil tyčku a bystrickému brankárovi muselo ešte päť minút zvoniť v ušiach. Do herného tlaku sa na chvíľu dostali „bryndziari“ a svojou aktivitou si vynútili dve zakázané uvoľnenia. Hra sa kúskovala a počet vylúčených hráčov na oboch stranách len stúpal. Do polovice zápasu si bolo  dokopy 12 hráčov na oboch stranách odpykať dvojminútový trest. Aj keď bol stav bezgólový, na nastrelené tyčky Michal Hudec vyrovnal. Domáce tribúny sa predsa len tešili, keď sa pred bystrickou bránkou najlepšie zorientoval Marek Ďaloga a dorazil puk za Šimonovičov chrbát. Bystričania boli v týchto fázach zápasu nevýrazní  a po efektnom zakončení Puchera sa musel mať Šimonovič na „pozore“.

Hráči HC´05 vkročili do tretej tretiny s jednogólovým mankom a Zvolenčania mohli byť trochu pokojnejší. Všetko sa však zmenilo, keď  Lukáš Hvila  perfektnou strelou pod lapačku vyrovnal stav zápasu na 1:1. Oba tímy hrali jednoducho, nahadzovali puky do útočného pásma a venovali sa pozorne defenzíve. Obrazom hry nebol kombinačný a útočný, ale taktický hokej. V kurze boli zakázané uvoľnenia a nepresné prihrávky. Po dlhšej dobe ohrozil opäť Škrečka Lukáš Hvila  a na opačnej strane vystrašil Šimonoviča Tomáš Škvaridlo. V posledných troch minútach sa Zvolenčania ujali vedenia 2:1 a svojim prvým gólom sa do streleckej listiny zapísal Leskovjanský. „Baranom“ sa na konci tretej tretiny naskytla možnosť vyrovnať. Hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie a Sýkora nájazd premenil. Zápas sa skončil a pokračovalo sa v predĺžení.

Zápas vygradoval v posledných minútach predĺženia. Vo vyloženej šanci sa ocitli domáci aj hosťujúci hráči ale stav sa nemenil. V posledných 30 sekundách hrali Zvolenčania presilovku, ale k strele sa nedostali. Malo sa rozhodnúť o tom, či Zvolen senzačne postúpi alebo sa séria presunie pod Urpín. V samostatných nájazdoch sa presadil opäť Vladislav Baláž a Miroslav Hlinka nevyrovnal. Sériu napokon vyrovnal Sýkora. Po množstve nepremenených nájazdov napokon zaváhal Michal Chovan a Banská Bystrica vyrovnala sériu na 3:3. Definitívne rozuzlenie tejto vyrovnanej bitky ponúkne siedmy rozhodujúci zápas pod Urpínom, ktorý bude v stredu.

HKm Zvolen – HC´05 Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 – 0:0, 0:1) – stav série: 3:3
Góly: 34. Ďaloga (Levinskij, M. Jurík), 58. Leskovjanský (M. Trochta, Levinskij) – 44. Hvila (Vizváry, Šechný), 59. Ján Sýkora (z trestného strieľania), rozhodujúci sam. nájazd premenil Ján Sýkora.
Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország, D. Konc – Stano, M. Novák, 5290 divákov

Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Juraško, T. Bokroš, Ďaloga, J. Valach, Hraško – Otčenáš, P. Pucher, Michal Chovan – Škvaridlo, L. Jurík, V. Baláž – P. Barinka, Leskovjanský, M. Trochta – Levinskij, M. Jurík, Zuzin

Banská Bystrica: Šimonovič – Kubka, Bambúch, Cebák, Cunik, Vizváry, Kolba, Vantroba, Biro – Rumpel, Češík, Kútny – Lažo, Šechný, Michal Hudec – Ján Sýkora, Miroslav Hlinka, Hvila – Tománek, Paľov, Weissmann