Futbalisti MFK Zvolen predviedli slušný výkon, ale nevyužité šance ich pripravili nielen o víťazstvo ale aj o remízu. V stredu 27.apríla sa stretli v dohrávanom zápase tabuľkoví susedia. Domáci MFK Zvolen privítal na svojom trávniku futbalistov MFK Odeva Lipany.

Príjemné počasie prilákalo na náhradnú plochu vyše 400 divákov. V úvodných minútach prebrali iniciatívu hosťujúci hráči, skóre ostalo nezmenené. Prvý polčas nepriniesol okrem pár zakončení výraznejšie gólové šance, ktoré by ohrozili brankárov.

V druhom dejstve otvorili účet zápasu hosťujúci hráči a Zvolenčania museli gólovú stratu dobiehať. Domáci sa snažili presadiť cez štandardné situácie, kombinačnými akciami po zemi a únikmi po krídlach. Na výbornú spoluprácu obrancov Odevy nič neplatilo. Defenzíva tímu Lipany „šlapala ako hodinky“. Divákov zdvihlo zo sedadiel zakončenie útočníka Želiezku, gólovo dopriate mu však nebolo a tréner Milan Albrecht ho v 70. minúte vystriedal.

Celý druhý polčas sa odohral na polovici hostí, Lipany sa spoliehali len na brejkové situácie. Hosťujúceho brankára neprekonal technickými strelami Debnár, útočnou aktivitou Hroš ani Bobor. Na ihrisku sa začalo iskriť a premotivovaných hráčov musel upokojovať hlavný arbiter. Zvolenčania mali veľkú šancu vyrovnať potom čo hlavný rozhodca odpískal v prospech domácich penaltu. Pellegríny však z bieleho bodu zaváhal a tak dobíjanie bránky pokračovalo. MFK nevyužil v závere ďalšie tri gólové šance a zdalo sa, že si futbalisti pomýlili klasický futbal s americkým. Všetky strely mierili vysoko nad bránku. Futbalisti podali slušný výkon a diváci ich až do poslednej minúty povzbudzovali. Treba vyzdvihnúť bojovný a taktický výkon družstva MFK Odeva Lipany. Zo Zvolena si odniesli cenné tri body. Druhá futbalová liga kategórie Východ pokračuje 23.kolom už tento víkend.

MFK Zvolen- MFK Odeva Lipany 0:1