Zvolenský rodák a úspešný slovenský tenista Karol Beck ukázal, že aj v dvadsiatichdeviatich rokoch stále vie ako vyhrávať dôležité zápasy. V trojkolovej kvalifikácií o postup do hlavnej súťaže na jeden z najprestížnejších tenisových turnajov na svete vo Wimbledone, (Londýn 20. júna – 3. júla, celková dotácia 14,6 milióna libier, tráva) preukázal talent a pevné nervy, keď ho nedokázali zastaviť nielen súperi, ale ani časté dažďové prehánky, ktoré znepríjemňovali kvalifikačné zápasy všetkým hráčom.

V súčasnosti 127. najlepší tenista vo dvojhre, podľa rankingu ATP Karol Beck, si v areály Bank of England Sports Ground v Roehamptone ako sedemnásty nasadený postupne poradil s domácim Britom Danielom Smethurstom 6:2, 6:3, v ďalšom kole zmietol dánskeho tenistu Frederika Nielsena taktiež v dvoch setoch 7:6(0), 6:2 a vo finále kvalifikácie, ktorá bola viackrát prerušená, dokázal zdolať aj skúseného Švajčiara Marca Chiudinelliho pomerom 7:5, 3:6, 6:4, 6:3. Ďalší úspešný slovenský tenista Lukáš Lacko si vo finále kvalifikácie ako dvadsiaty nasadený taktiež v štyroch setoch poradil s Japoncom Go Soedom pomerom 6:4, 4:6, 6:2, 6:4.

Posvätný areál All England Clubu otvorí svoje brány, nielen hráčom a hráčkam, ale aj návštevníkom z celého sveta už v pondelok a v prvom kole prisúdil žreb nášmu hráčovi priateľného súpera v podobe 69. hráča svetového rebríčka vo dvojhre, Argentínčana Carlosa Berlocqa s ktorým sa Beck v doterajšej kariére ešte nestretol. V prípade postupu by ho v 2. kole čakal lepší z dvojice Andrey Golubev z Kazachstanu, alebo nasadený hráč číslo 26 Guillermo Garcia-Lopez zo Španielska.

Ďalším tenistom, ktorý sa pokúsi úspešne hájiť zvolenské farby vo Wimbledone je Filip Polášek, ktorý sa ako špecialista na štvorhru predstaví po boku Slováka Igora Zelenaya v prvom kole proti nasadeným deviatkam turnaja, Ericovi Butoracovi z USA a hráčovi Holandských Antíl Jeanovi-Julienovi Rojerovi.

Dvojhra mužov – kvalifikácia – 3. kolo (finále):

Karol Beck (SR-17) – Marco Chiudinelli (Švaj.) 7:5, 3:6, 6:4, 6:3 – vo štvrtok prerušené pre dážď za stavu 7:5, 0:1 a 30:30 pri podaní Becka, v piatok prerušené pre dážď za stavu 7:5, 3:6, 2:1 a podávať išiel Chiudinelli