Zastupiteľstvo Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) bude mať aj v nasledujúcom volebnom období 49 poslancov. Meniť sa nebude ani počet volebných obvodov, voliči budú hlasovať v 13 obvodoch, ktoré sú identické s rozložením okresov. V piatok o tom rozhodlo krajské zastupiteľstvo.

Bezo zmeny naďalej zostane aj rozdelenie krajských poslancov na jednotlivé volebné obvody. Najviac, a to osem krajských poslancov, bude mať v zastupiteľstve okres Banská Bystrica. Nasleduje okres Rimavská Sobota so šiestimi poslancami a okresy Brezno, Lučenec a Zvolen, ktoré budú mať v krajskom zastupiteľstve po päť poslancov.

Obyvatelia okresu Žiar nad Hronom si budú do krajského zastupiteľstva voliť opäť štyroch zástupcov, po troch poslancov v ňom budú mať okresy Detva, Revúca a Veľký Krtíš. Dvojicu krajských poslancov si budú môcť zvoliť obyvatelia okresov Krupina, Poltár a Žarnovica a jeden poslanec bude v zastupiteľstve reprezentovať okres Banská Štiavnica.

Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň sa začala 10. júna a skončí sa 48 hodín predo dňom konania sa volieb.