Po roku je tu opäť Bažant Kinematograf. Na zvolenskom Námestí SNP sa usadí koncom augusta a v rámci „open-air kina“ ponúkne Zvolenčanom počas štyroch večerov úspešné české a slovenské filmy.

Od stredy 28. do soboty 31. augusta si môžete pozrieť celovečerné filmy Hastrman, Dôverný nepriateľ, Teroristka a Ženy v behu.

Premietanie filmov zo súčasnej českej a slovenskej produkcie pod holým nebom je úplne zadarmo, pričom začiatok premietania je vždy od 20.30 hod.

Letný Bažant Kinematograf aj tento rok zastaví v tridsiatich rôznych miestach na Slovensku a jeho predstavenia navštívi približne 50 000 divákov. Diváci si filmové zážitky pod holým nebom, vďaka retro autobusu, vychutnávajú už dlhých sedemnásť rokov. Filmový festival Bažant Kinematograf sa po prvýkrát uskutočnil v roku 2003 a svoju obľúbenosť u ľudí potvrdzuje z roka na rok.

Program premietania Bažant Kinematograf 2019

Streda 28. august – HASTRMAN, Česko, 2018, 100 min.

Romantický a zároveň ironický príbeh hastrmana alias baróna de Caus a jeho lásky k dedinskému dievčaťu Katynke. Jeden z najzaujímavejších a najkrajších filmov sezóny. Temný, výtvarne nádherný, tematicky a náladou sa blíži ku Coppolovmu Drakulovi.

Štvrtok 29. august – DÔVERNÝ NEPRIATEĽ, Slovensko, Česko, 2018, 112 min.

Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Revolučný vynález sa však vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Vydarený česko-slovenský mysteriózny thriller.

Piatok 30. august – TERORISTKA, Slovensko, Česko, 2019, 95 min.

Marie, učiteľka na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši, postupne prichádza na to, že práve na toto sa gauneri spoliehajú a berie zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. V čiernej komédii v úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku exceluje herečka Iva Janžurová.

Sobota 31. august – Ženy v behu, Česko, 2019, 93 min.

Věra prežila s Jindřichom skvelý život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón… Divácky trhák v českých kinách a zároveň veľmi príjemná a kultivovaná komédia o mužsko-ženských a kamarátskych vzťahoch. Film na leto ako uliaty.