Po prekvapujúcom víťazstve Zvolena na ľade pod Urpínom v prvom zápase Play-off mali možnosť Bystričania vyrovnať stav série na 1:1. Hneď ako doznela slovenská hymna bola ľadová plocha zahádzaná papierovými páskami, čo naznačovalo, že zápas sa dobrou atmosférou nebude od sobotňajšieho duelu líšiť. Vo zvolenskej bránke sa predstavil doteraz vynikajúco chytajúci Lukáš Škrečko a za domáci tím nastúpil Fedor, ktorý nahradil zraneného Miroslava Šimonoviča.

Odhodlanie a sústredenie bolo na hráčoch oboch tímov viditeľné. V psychickej výhode však boli „bryndziari“, ktorí si svoju úlohu získať minimálne jeden bod, splnili už deň predtým. V prvej desať- minútovke bola hra z oboch strán opatrnejšia a k výraznejšej gólovej šanci nedošlo. V päťnástej minúte sa však v presilovke presadil Lukáš Hvila a otvoril účet zápasu. Opäť bola využitá presilová hra a Zvolenčania pykali.

V prvej tretine ešte stihli zvolenskí hráči vyrovnať po nádhernej akcii Michala Chovana a efektnom zakončení obrancu Juraška na 1:1. V druhej tretine boli hráči Zvolena zase príliš nedisciplinovaní a Bystrica hrala presilovku. Lukáš Škrečko tím podržal, ale na tvrdú strelu od modrej a dorážku Miroslava Laža už nedosiahol a „barani“ sa ujali jednogólového vedenia 2:1. Hral sa kombinačný a taktický hokej a k výraznejšiemu ohrozeniu oboch „svätýň“ nedošlo. V posledných minútach až sekundách došlo k nečakanému zvratu a tím spod Pustého hradu odchádzal zásluhou Tomáša Méryho a Vladislava Baláža do šatne s vedením 2:3 Banskej Bystrici sa ponúkla šanca v tretej tretine vyrovnať, keď po nepeknom faule Tomáša Bokroša na Lukáš Hvilu hrala v početnej výhode päť minút.Zvolenčania sa bránili „zubami nechtami“ a recept domáci hráči na prekonanie Lukáš Škrečka nevedeli nájsť. Vyzeralo to, že sa Zvolen úbrani, ale po dorážke nedôsledne pokrytého Čišíka pred bránou sa mohol štadión radovať. Zase využitá presilovka a horúcich štyridsať sekúnd pre Zvolen, tak vyzeral obraz hry. Po tom ako hrali Zvolenčania v plnej sile sa po peknej akcii strelecky presadil Robin Kovář a HKm vyhrával senzačne 3:4. Pri záverečnom tlaku tím srdnato odolával a po zbytočnom faule Tomáš Méryho mali Bystričania veľkú možnosť vyrovnať. Šťastena bola však na strane Zvolena.

Bojový a tímový výkon nakoniec priniesol ovocie tímu pod vedením Laca Čierneho, Zvolenčania udržali tesný náskok a najmä zásluhou zvolenského brankára sa tešili z víťazstva. Séria pokračuje tretím zápasom vo Zvolene, kedy budú mať domáci možnosť ukončiť štvrťfinálové boje na svojom ľade.

HC ´05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 3:4 (1:1, 1:2, 1:1) – stav série: 0:2 Góly: 15. Hvila (Tománek), 27. Lažo (Weissmann), 49. Češík (Bambúch, Kútny) – 18. Juraško (M. Chovan), 39. Méry (M. Trochta, Ďaloga), 40. V. Baláž (L. Jurík, Juraško), 51. Kovář (V. Baláž) Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: T. Bokroš (Zvolen) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Gašparík – Snášel, Bednář, 3411 divákov