V utorok popoludní sa v priestoroch vynovenej Starej radnice vo Zvolene konala vernisáž výstavy predstavujúcej šikovnosť ženských rúk.

IMG_0038Výstava Dvorné dámy, ktorá začala v utorok a v priestoroch Starej radnice vo Zvolene potrvá do konca marca, si pripisuje už svoj šiesty ročník. Prístupná je vždy v pracovných dňoch. Na výstave môžete vidieť jedinečné hand made veci. Tento rok sú pripravené bábky, háčkované kabelky, háčkované tapisérie, maľovaný hodváb, cínované šperky, olej na plátne a obrazy arttex.

„Ja som autorkou projektu Bábky, ktoré liečia dušu. Sú to šité bábky, ktoré slúžia ako talizman, vyrábam ich na mieru a majú silu v ľuďoch naštartovať pozitívne zmeny. Sú ako spriaznené duše alebo niekto, kto do nich nahliada a pomáha zodpovedať vlastné otázky a tým pádom hľadať riešenia,“ priblížila autorka výstavy Zuzana Almáši Koreňová. „Bábky majú schválne veľké ušká a okuliare cez ktoré vidia do duše aj keď im nepoviete nič. Počujú a vidia myšlienky a preto sú ľudia k sebe samým viac úprimní,“ dodala. Okrem Almáši Koreňovej prezentujú svoje dielka aj Linda Kováčová, Martina Chalachánová, Ľudmila Stieranková a Miroslava Cabanová.

Počas utorňajšej vernisáže prebiehala dobrovoľná zbierka pre Krízové centrum Ľudí bez domova vo Zvolene. Na pomoc krízovému centru sa vyzbieralo v rámci vernisáže vyše 84 eur.