Sedemčlenná akrobatická skupina zo Spojených arabských emirátov Al Fursan, v preklade Rytieri, bude jedným z lákadiel tohtoročných Medzinárodných leteckých dní.

Medzinárodné letecké dni SIAF 2017 sa uskutočnia na Letisku Sliač v tradičnom termíne víkendu pred oslavami SNP, tento rok to bude 26. a 27. augusta.

Arabskí rytieri predvádzajú svoje umenie na nebi od roku 2010. Piloti lietajú na talianskych strojoch Alenia Aermacchi MB339A, z rovnakej rady ako využívajú aj piloti Frecce Tricolori.

Práve od svetoznámej talianskej akrobatickej skupiny sa arabskí piloti učili celých šestnásť mesiacov. Na ich vystúpeniach je to poznať a ponúkajú unikátnu šou, ktorú už obdivovali diváci po celom svete. Vystúpenie na Sliači bude ich stredoeurópskou premiérou.

Okrem akrobatickej skupiny zo Spojených arabských emirátov už organizátori potvrdili opätovnú účasť amerického bombardéra B-52 Stratofortress, ktorý sa tentokrát predvedie preletom nad letiskom.

V premiére sa predstavia napríklad Španielske vzdušné sily s ukážkou akrobatického pilotovania stíhacieho lietadla EF-18M Hornet či chorvátska letecká akrobatická skupina Krila Oluje (Krídla búrky) na lietadlách Pilatus PC-9M.

Vstupenky na tohtoročné letecké dni už sú v predpredaji a viac informácií nájdete na internetových stránkach podujatia.