V posledných rokoch je hlavne na rodinných domoch vidieť popularitu exteriérového tienenia. Vonkajšie žalúzie a rolety totižto patria k tomu najlepšiemu, čo môžete na súčasnom trhu s tieniacou technikou nájsť.

Vonkajšie tienenie toho dokáže viac

Exteriérové tienenie totižto ukrýva niekoľko výhod oproti svojim interiérovým náprotivkom. Porovnajme si napríklad klasické interiérové žalúzie, ktoré mal aspoň určitú dobu zrejme každý a moderné vonkajšie žalúzie.

Umiestnením žalúzií pred okná dosiahnete okrem tienenia a možnosti regulácie množstva svetla aj účinnú tepelnú ochranu vašej domácnosti. Lamely vonkajších žalúzií totižto odrážajú slnečné lúče ešte predtým, než preniknú do interiéru, kde by počas teplých mesiacov spôsobovali nadmerné prehrievanie interiéru.

S vonkajšími žalúziami sa tak môžete u vás doma tešiť na príjemnú klímu aj počas najväčších letných horúčav. Ich výhodou je aj to, že aj keď sú zatiahnuté, stále môžete otvoriť okno a vyvetrať.

Na vašu terasu väčšinu dňa doslova praží slnko? Markíza je riešenie

Rodinné domy, aspoň tie novšie, často majú aj terasu. Veď kto by ju nechcel, keď už má dom. Terasa je miestom, kde môžete tráviť aj celé dni, keď je vonku teplo. I keď niekedy je na terase až príliš teplo a človek by sa najradšej pred slnkom niekam schoval. To však neznamená, že musíte ostať vnútri.

Je však potrebné terasu niečím zatieniť. Jednoduchým a pritom účinným riešením sú praktické markízy. Ochrana pred slnkom je hlavnou funkciou každej markízy a podľa druhu látky vás môžu niektoré ochrániť aj pred jemným dažďom.

A keď markízu nepoužívate, môže byť prakticky neviditeľná, keďže nemá predné stĺpiky ako pergola. To však neznamená, že markíza nemôže byť štýlovým doplnkom vašej terasy. Látky markíz sú v rôznych farbách a vzoroch, takže si určite vyberiete nielen ak budete hľadať „nenápadnú“ látku, ale aj ak zatúžite po niečom výraznejšom.